Tag : тим

Магазин Сцена

Лепа Брена и нејзиниот тим направија мини концерт на Инстаграм – Погледнете, ќе запеете и вие со нив! (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарната пејачка Лепа Брена и нејзините соработници ја изведоа во живо песната „Uđi slobodno”, а пејачката видеото го објави на својот Инстаграм профил. Балканската ѕвезда...
Вести Регион

Уапсени 12 лица кои преправени во ракометен тим сакале да заминат од Атина во европска земја

Миа Агенција
Со фалсификувани пасоши, со исти тренерки и торби, 12 лица, преправени во ракометен тим, сакале од атинскиот аеродром да патуваат во европска земја, но биле...
Вести Регион

Косовската полиција не им дозволи влез во земјата на членови на српски кошаркарски клуб

Слободен печат
Косовската полиција не им дозволи влез во земјата на членовите на српскиот кошаркарски клуб Слога од Баточина, кои се упатија кон Северна Митровица на натпревар...
Вести Македонија Слајдер

Чулев демантира дека полициските службеници кои се на распит се дел од неговиот тим

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вечерва демантираше дека полициските службеници, кои се на распит во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и...
Спорт Фудбал

Најдобриот странски тим во историјата на Премиер лигата! (ФОТО)

Слободен печат
Во 28 години постоење на Премиер лигата настапувале многу играчи од странство и дефинитивно не е лесен изборот да се одвојат најдобрите 11 фудбалери во...
Вести Македонија

ПРИСТИГНУВА ПОМОШ ОД МАКЕДОНИЈА: ДЗС испрати тим од 41 лице и 11 возила за помош на настраданите во Албанија

Слободен печат
Тим од 41 лице, од кои 35 припадници на Републичките сили за заштита и спасување специјализирани за спасување од урнатини, двајца водичи со кучиња од...
Вести Економија

Тим на ММФ: Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е здрав

Слободен печат
Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е здрав, оцени тимот на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), којшто престојуваше во нашата земја заради спроведување на редовниот...
Вести Македонија

Борко, Гога, Кедев и Дурловски ќе му помагаат на Мицкоски во „обновата на Македонија“

Слободен печат
Професори, доктори по наука, експерти и аналитичари образовани на престижни меѓународни универзитети, надпартиски личности вчера ја добилe поддршката од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ да бидат...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ангеловска го објави својот „доминантно женски“ тим

Слободен печат
Новата министерка за финансии, Нина Ангеловска на својот Фејсбук профил денеска го објави тимот со кого ќе работи во нејзиниот Кабинет. „Секогаш, секаде и се...