Толедо и официјално го напушти Вардар, Вујин наскоро во Скопје!?

Досега поранешниот српски репрезентативец Вујин ги бранеше боите на португалскиот клуб Спортинг…

И дефинитивно бразилскиот интернационалец Жозе Толедо од следната сезона ќе има нов клуб, станува збор за Баја Маре, ова е потврдено од страна на романската екипа.

Така, сега Вардар останува моментно со еден десен бек, младиот Томислав Јагуриновски кој дојде од редовите на РК Металург.

„Црвено-црните“ се во потрага по нов искусен десен бек, според „Балкан-Хандбал“ можно е наскоро во Скопје да дојде 36-годишниот српски ракометар Марко Вујин.

Досега овој „бомбардер“ ги бранеше боите на португалскиот состав на Спортинг, своевремено еден од најдобрите стрелци во Лигата на шампионите носејќи го дресот на Кил и Веспрем, но никогаш досега нема вкусено европска титула во елитното клупско натпреварување.

Изворот вели дека на Вардар му е потребно големо име да го подигне расположението на ракометната јавност и на тој начин испрати порака до конкуренцијата.

Прочитајте и...  Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Претходно со клубот се разделија уште Гедбан, Кугис, Горбок, Скубе, Шишкарев и Сикошек Пелко.

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат