1 C
Скопје

Tag : марко вујин

Ракомет Спорт

Дибиров: Можеме и мораме, прво да ја поминеме групата во ЛШ!

Слободен печат
Без седуммина ракометари на првиот собир во 2021 година, тренерот Стевче Алушовски ги собра играчите и почна со подготовките за пролетниот дел од сезоната. Вардар...
Ракомет Спорт

Вујин: Пеколен февруари е пред нас, имаме многу важни мечеви

Слободен печат
Вардар 1961 ги почна подготовките за пролетната сезона и неделава се планирани по два тренинзии, на кои ќе се работи на физичка и тактичка подготовка....
Ракомет Спорт

Вујин: Ги анализиравме нашите грешки, желбата е да победиме во Полска!

Слободен печат
„Црвено-црните“ утре (20.45 часот) ќе се обидат на гостувањето против Кјелце да забележат добар резултат и покажат дека и тие се во борба за една...
Ракомет Спорт

Вујин: Вардар мора да оди на победа на секој натпревар, така ќе биде и против ПСЖ

Слободен печат
Марко Вујин се надева дека Вардар ќе дојде до позитивен резултат на гостувањето кај ПСЖ во ракометната Лига на шампионите. Вардарци досега во ЛШ имаат...
Ракомет Спорт

Алушовски: Порто добро ја простудира нашата игра, затаивме во нападот

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски на прес конференцијата по натпреварот со Порто истакна „црвено-црните“ пропуштија шанса да победат, но и дека Порто во исто време...
Ракомет Спорт

Алушовски: Брест е благ фаворит, но подготвени сме да нив 

Слободен печат
Ракометарите на Вардар во среда (18.45 ч.) ги започнуваат настапите во новата сезона во Лигага на шампионите со гостувањето кај стариот познаник Брест Мешков. Вардарци...
Ракомет Спорт

Хорват е најдоброто засилување во македонскиот клупски ракомет

Слободен печат
Специјализираниот ракометен портал „Балкан-Хандбал“ ги рангираше најдобрите 15 засилувања во македонскиот клупски ракомет за претстојната сезона. На чело на листата е засилувањето на Металург од...
Ракомет Спорт

Вујин и официјално нов ракометар на Вардар

Слободен печат
Деновиве актуелниот европски шампион ги промовира своите нови засилувања за следната натпреварувачка сезона. Денеска Вардар 1961 го потврди трансферот на српскиот интернационалец Марко Вујин кој...
Ракомет Спорт

Вујин: Во Скопје има ракометна енергија како во Веспрем и Кил

Слободен печат
Како што е веќе познато, Марко Вујин ќе го носи дресот на Вардар од следната натпреварувачка сезона 2020/2021. Петтиот стрелец во историјата на Лигата на...
Ракомет Спорт

Ракометна бомба: Марко Вујин е најново засилување за Вардар

Слободен печат
Српскиот ракометар Марко Вујин е најновото засилување за сè уште актуелниот европски шампион, Вардар. Шпекулациите дека поранешниот српски ракометар ќе ги засили „црвено-црните“ конечно се...