Tag : марко вујин

Ракомет Спорт

Вујин и официјално нов ракометар на Вардар

Слободен печат
Деновиве актуелниот европски шампион ги промовира своите нови засилувања за следната натпреварувачка сезона. Денеска Вардар 1961 го потврди трансферот на српскиот интернационалец Марко Вујин кој...
Ракомет Спорт

Вујин: Во Скопје има ракометна енергија како во Веспрем и Кил

Слободен печат
Како што е веќе познато, Марко Вујин ќе го носи дресот на Вардар од следната натпреварувачка сезона 2020/2021. Петтиот стрелец во историјата на Лигата на...
Ракомет Спорт

Ракометна бомба: Марко Вујин е најново засилување за Вардар

Слободен печат
Српскиот ракометар Марко Вујин е најновото засилување за сè уште актуелниот европски шампион, Вардар. Шпекулациите дека поранешниот српски ракометар ќе ги засили „црвено-црните“ конечно се...
Ракомет Спорт

Толедо и официјално го напушти Вардар, Вујин наскоро во Скопје!?

Слободен печат
И дефинитивно бразилскиот интернационалец Жозе Толедо од следната сезона ќе има нов клуб, станува збор за Баја Маре, ова е потврдено од страна на романската...