19.8 C
Скопје

Тепачка меѓу 100 навивачи во Украина пред мечот во Лига Европа! (ВИДЕО)

Украинската полицијата соопшти денеска дека се уапсени 12 лица кои биле вклучени во тепачката околу 100 навивачи во пресрет на мечот од ЛЕ меѓу Олександрија и Сент Етјен.

Инцидентот се случил во средата навечер, ден пред натпреварот од Лига Европа, а во тепачката биле вклучени украински, француски и германски навивачи.

Полицијата информираше дека се уапсени четири навивачи од Лвов, како и осум странци.

Се додава уште дека во инцидентот се повредени и двајца полицајци.

Натпреварот Олександрија – Сент Етјен ќе се игра вечерва од 21.00 часот.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар