Талески и Рајн Некар се разделија - Слободен печат

Талески и Рајн Некар се разделија

Македонскиот репрезентативец Филип Талески денеска спогодбено го раскина договорот со поранешниот германски шампион, Рајн Некар Левен.  Тој останува во германската Бундес лига и во следната сезона ќе биде дел од тимот на Балинген.

Причината за заминувањето од Рајн Некар е малата минутажа која ја добиваше кај тренерот Јакобсен, но и неговиот наследник го стави Талески во втор план, по што македонскиот репрезентативец побара и доби раскин на договорот.

„Благодариме Филип. Постигнавме договор да го ослободиме Филип Талески од договорот со кој требаше да остане во клубот до 30 јуни 2021 година. Македонецот се сели во новиот прволигаш Балинген“,  објави Рајн Некар.

Прочитајте и...  Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

шест − 2 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат