Tag : рајн некар

Ракомет Спорт

„Нема пари“: Дисингер сака да го напушти Вардар!

Слободен печат
Во интервјуто за весникот „Рајн Некар“, Кристиан Дисингер кој го пропушти дуелот против Кил поради повреда, ги потврди финансиските проблеми со кои се соочува македонскиот...
Ракомет Спорт

Талески и Рајн Некар се разделија

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Филип Талески денеска спогодбено го раскина договорот со поранешниот германски шампион, Рајн Некар Левен.  Тој останува во германската Бундес лига и во следната...
Ракомет Спорт

Талески не е опција за Вардар

Слободен печат
Нашиот репрезентативец Талески да пристигне во Вардар беа само шпекулации изминатиов период. Кога сме кај другите нови играчи, Серафимов е се по далеку од Вардар,...