Талески не е опција за Вардар - Слободен печат

Талески не е опција за Вардар

Нашиот репрезентативец Талески да пристигне во Вардар беа само шпекулации изминатиов период.

Кога сме кај другите нови играчи, Серафимов е се по далеку од Вардар, додека пак Димитриоски и Толедо се пред официјализација, пренесува „Вардар фанс“.

Дали специјалистот за одбрана Калараш ќе остане во Скопје, ќе дознаеме во четврток.

Претходно е познато дека нови играчи се руските репрезентативци Атман и Горпишин, и летонскиот голман Кугис.

Воедно нови договори со македонскиот и европски шампион потпишаа Скубе и Гедбан.

Прочитајте и...  Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

7 + one =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат