Сугарески и Китанов на увид во рехаблитација на патот Маврово – Никифорово – Слободен печат
ВестиЕкономија

Сугарески и Китанов на увид во рехаблитација на патот Маврово – Никифорово

Патот е долг 6,6 километри и во тек се активности за асфалтирање што се очекува да завршат следниот месец.

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во рехабилитацијата на регионалниот пат Маврово-Никифорово.

Патот е долг 6,6 километри и во тек се активности за асфалтирање што се очекува да завршат следниот месец.

Инвестицијата за предвидените активности за рехабилитација изнесува 53 милиони денари.

Рехабилитацијата на патот стартуваше годинава и е дел од Програмата на за изградба, реконструкција, рехабилитација и одржување на ЈПДП.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close