Tag : маврово

Ракомет Спорт

Ракометарите на Металург подготовките ги продолжуваат во Маврово

Слободен печат
Екипата на Металург која во новата сезона влегува со големи амбиции, по еднонеделните тренинзи во Скопје, денеака замина за Маврово, каде ќе ја одработи третата...
Хроника

Одговорно лице на хотел во Маврово и покрај забраната дозволил присуство на гости

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно правно и едно физичко лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи согласно член 206...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Еурофарм Пелистер од денеска тренинзите ги продолжуваат во Маврово

Слободен печат
Откако вчера започнаа со тренинзи за новата сезона, од денеска ракометатите на Еурофарм Пелистер се преселија во Маврово каде ќе ја одработат првата фаза од...
Вести Македонија

Општина Маврово и Ростуше доби донација од ЕУ во заштитни маски и средства за дезинекција

Слободен печат
Општина Маврово и Ростуше деновиве добила донација од ЕУ, која се состои од заштитни маски и средства за дезинфекција, наменети за поддршка на напорите на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристина Арнаудова има три предлог дестинации за одмор во нашата земја: Дознајте кој е нејзиниот фаворит! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
Хроника

Уапсени гостиварци- ограбиле викендичка во Маврово

с
Двајца гостиварци од селото Врапчиште се приведени, откако ограбиле куќа во Маврово, информира МВР. Според информациите на полицијата, настанот се случил синоќа, а кражбата била...
Вести Македонија

Нов случај на Ковид-19 во Маврово и Ростуше

Слободен печат
Со последните тестирања за откривање на новоинфицирани со коронавирусот во гостиварскиот регион, регистриран е еден нов случај. Од меѓуопштинскиот кризен штаб потврдија дека тестот на...
Вести Македонија Слајдер

По двонеделна пауза регистрирани нови случаи на Ковид-19 во Маврово и Ростуше

Слободен печат
Со последните тестирања за откривање на новоинфицирани со корона вирусот во гостиварскиот регион, откриени се шест нови случаи. Четири од новооткриените се од градот, од...
Вести Македонија

За да го избегнат полицискиот час граѓаните „бегаат“ во Маврово, Струга и Охрид (ФОТО)

Слободен печат
На магистралните правци на гостиварското подрачје забележителен е зголемен интензитет на сообраќајот. Поголемиот број автомобили одат кон југот од земјава. На последната наплатна рампа од...
Вести Македонија

Куртовски: Сите што ќе доаѓаат во Маврово да ги почитуваат мерките и забраните за движење

Слободен печат
Туристичкиот центар нема да ги враќа посетителите од други места, но пожелно е празничниот викенд да го поминат во сопствените домови. Пораката ја упатија од...