Tag : увид

Хроника

Гореше куќа во Скопје

Вчера во 9.16  часот во скопската полиција, 36-годишниот Т.Ј. од Скопје пријавила дека настанал пожар во куќа во нејзина сопственост на улицата „Малешевска“, при што...
Вести Македонија

ДКСК ќе има увид во имотот на функционерите во странство

Слободен печат
Државната комисија за спречување на корупцијата ќе има увид во имотот на функционерите во странство. Владата на денешната седница ја прифати информацијата на предлог на...
Вести Македонија

Ременски врши увид во доказите кои ги прибра ОЈО за „Меѓународен сојуз“

Слободен печат
Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за...
Хроника

Загина тракторист во Долно Соње

Горан Наумовски
Вчера околу 9.30 часот било пријавено дека на улицата број „7“ во скопското село Долно Соње, трактор „масеј фергусон“ кој влечел цистерна, а бил управуван...
Вести Економија

Сугарески: Со изградба на канализациона мрежа во Брвеница решаваме клучно прашање на 4.000 жители

Слободен печат
Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески беше во работна посета на општина Брвеница, каде изврши увид во изградбата на канализациона мрежа и колектор за отпадни...
Вести Економија

Сугарески и Китанов на увид во рехаблитација на патот Маврово – Никифорово

Слободен печат
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во рехабилитацијата на регионалниот...
Вести Економија

Сугарески и Китанов на увид во рехабилитацијата на патот Струмица – Ново Село

Слободен печат
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во рехабилитација на регионалниот...
Вести Економија

Заев и Сугарески извршија увид во градежните дејствија на патот Битола-Демир Хисар

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев и министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, заедно со градоначалниците од регионот, денеска извршија увид на градежните работи кои се вршат...
Хроника

Рашче: Откриени повеќе детали по увидот на местото каде беше извршено убиство

МИА Агенција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид во селото Рашче каде што попладнево беше пронајдено починато машко лице. Според првичните информации од...
Вести Економија

Сугарески на увид во изградбата на експресниот пат Ранковце-Крива Паланка

МИА Агенција
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китановски денеска ќе извршат увид во изградбата на експресниот...