Tag : увид

Вести Македонија

Одбраната од ,,Монструм” ќе врши увид во извештајот на МВР за запленетите телефони

Слободен печат
Одбраната и обвинетите во случајот ,,Монструм” денеска ќе извршат увид во извештајот на МВР за анализата на 10 од 31 мобилен телефон. Оваа одлука произлезе...
Вести Економија

Шеќеринска во Охрид – Многу е важно централната и локалната власт добро да соработуваат

Слободен печат
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, денеска е во обиколка на неколку локации низ Охрид, каде се спроведуваат позначајни градежни активности и инфраструктурни проекти. – Важно е да...
Вести Македонија Слајдер

Вооружен инцидент пред ГОБ „8 Септември“, МВР врши увид на лице место (ФОТО)

Горан Наумовски
Дваесетина припадници на МВР штотуку го започнаа увидот во ГОБ „8 Септември“, каде попладнево група на мажи, за кои постојат сомневања дека еден бил вооружен...
Слајдер Хроника

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското Езеро (ФОТО)

Слободен печат
Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното...
Вести Македонија Слајдер

Пановски: Починатата велешанка не можела да го зарази полицаецот со коронавирус!

Полицаец, член на тимот од крим техника, кој влегол во станот на 79-годишната почината велешанка да направи увид, има позитивен резултат на тестот за коронавирус....
Хроника

Повреден мотоциклист во Скопје

Вчера во МВР околу 15.45 часот било пријавено дека на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген“ управуван од В.Ф.(26)...
Вести Македонија

Тони Димитриев од ИЈЗ: Полицаецот бил на повеќе увиди, не само кај велешанката

Мирослава Бурнс
Полицаецот што бил на увид кај починатата велешанка, а кој е позитивен на коронавирус, бил да прави повеќе увиди на повеќе локации, зашто тоа му...
Хроника

Гореше куќа во Скопје

Вчера во 9.16  часот во скопската полиција, 36-годишниот Т.Ј. од Скопје пријавила дека настанал пожар во куќа во нејзина сопственост на улицата „Малешевска“, при што...
Вести Македонија

ДКСК ќе има увид во имотот на функционерите во странство

Слободен печат
Државната комисија за спречување на корупцијата ќе има увид во имотот на функционерите во странство. Владата на денешната седница ја прифати информацијата на предлог на...
Вести Македонија

Ременски врши увид во доказите кои ги прибра ОЈО за „Меѓународен сојуз“

Слободен печат
Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за...