Стил на неделата: Маја Цветаноска, психолог

Маја Стефановска, ликовна уметница за „Женски печат“ одбра стил на неделата, а тоа според неа е психологот Маја Цветаноска.

– Хармонија на надворешен израз и внатрешен свет, проследена со искрена и блескава насмевка, ете така би ја опишала Маја Цветаноска, за мене личност со стил.

Маја Цветаноска по професија е психолог, со работен фокус на инклузија и квалитет во образованието, промоција на правата на децата и креирање можности за професионален развој на наставниците преку заедници за размена на добри практики.

Ја сака природата, животните и уметноста, знае да се радува на туѓите успеси, да биде поддршка и суптилен критичар. Нејзината непосредност и леснотија на комуницирање, позитивниот став кон животот, се надополнети со пар креативни обетки од некој македонски уметник. Нејзината ненаметлива и креативна природа ја отсликува некој мал моден детаљ што ѕирка од нејзината едноставност.

Прочитајте и...  Хороскоп за 8 август: Прекрасен ден, ќе се ослободите од сомнежите и ќе бидете полни со самодоверба
Маја Цветаноска

Маја би сакала да ја поддржите во иницијативата за споделување позитивни примери на одговорно живеење во ситуација на криза користејќи го хаштагот #covidlifebestpractices во вашите објави на социјалните мрежи. Во време кога стравот доминира во личниот и социјалниот простор, грижата едни за други, сочувството и поддршката се клучни во овој процес на адаптација кон мерките за заштита и стекнувањето нови навики за живот, кои ќе го заштитат нашето физичко, ментално и социјално здравје, вели Маја Стефановска, ликовна уметница.

Маја Стефановска

 

Прочитај повеќе

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат

Стил на неделата: Славица Христова, кустос советник етнолог во Музеј на Град Скопје

Ј.К.Д

Роби Вилијамс откри дека Камерон Дијаз е заслужна што се оженил: Не би рекла дека за вас дефинитивно е крај

Слободен печат