4 C
Скопје

Степанчиќ по одлуката на ЕХФ: Чуда се случуваат, а знаеме што направи Вардар!

Според десниот бек Степанчиќ ЕХФ донесе избрзана одлука и дека секој што заслужил треба да добие шанса да се бори за трофејот.

Хрватскиот репрезентативец и десен бек на Пик Сегед во интервјуто за „Балкан-Хандбал“ говореше за одлуката на ЕХФ да се откажат сите осминафинални и четвртфинални натпревари сезонава во Лигата на шампионите.

Европската ракометна федерација поради пандемијата на коронавирусот одлучи автоматски на Фајнал-фор турнирот да ги смести ПСЖ, Барселона, Веспрем и Кил.

Според десниот бек Степанчиќ ЕХФ донесе избрзана одлука и дека секој што заслужил треба да добие шанса да се бори за трофејот.

Многу избрзана одлука од ЕХФ. Секогаш гледам дали е фер и во духот на спортот. Секој има шанса и чуда се случуваат, тоа го знае секој кој следи спорт, а во ракометот знаеме што направија Вардар и Фленсбург – вели Степанчиќ.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

ЕХФ само успеа да го теши Вардар со мизерна премија за елиминацијата

Како еден од доказите за ракометни чуда беше огромниот пресврт на Вардар против Барселона во Келн:

Поврзани вести

Алушовски: Против Брест Мешков да го обезбедиме шестото место

Слободен печат

Антиќ: Не размислувам за оставка,не може да влеземе на терен да играме место нив 

Слободен печат

Пријави се на SINALCO PES Balkan лигата и играј за фонд од 5.000 евра!

СП.

„Западните медиуми не го сакаат Ѓоковиќ бидејки доаѓа од Балканот“

Слободен печат

Јокиќ: Фантастично да се биде покрај Вилт Чембрлен

Слободен печат

ВИДЕО: Златан на сцената на Санремо излезе со турбо фолк песна

Слободен печат

Остави Коментар