Tag : лука степанчиќ

Ракомет Спорт

Ракометни ѕвезди кое нема да играат во Египет: Карабатиќ, Винцек, Пекелер, Екберг, Палмарсон, Дибиров…

Слободен печат
Светското ракометно првенство кое денеска започна во Египет ќе биде ослабено за едни од најдобрите ракометари на денешницата кои поради повреди или страв од пандемијата...
Ракомет Спорт

Степанчиќ по одлуката на ЕХФ: Чуда се случуваат, а знаеме што направи Вардар!

Слободен печат
Хрватскиот репрезентативец и десен бек на Пик Сегед во интервјуто за „Балкан-Хандбал“ говореше за одлуката на ЕХФ да се откажат сите осминафинални и четвртфинални натпревари...