4 C
Скопје

Совршено стилски усогласени: Џенифер Лопез и Алекс Родригез во никогаш помоќно модно издание! (ФОТО)

Тие поставуваат нови стандарди за облекувањето…

Џенифер Лопез и Алекс Родригез водат сметка за секој детаљ, па така тие секогаш се трудат да се појават во совршено усогласени комбинации. Тие дефинитивно се пример за совршено модно усогласен пар и вистинска инспирација.

Ниту овој пат, на нивната појава, никој не остана рамнодушен. Позитивните коментари само се нижеа, а модните експерти нивниот заеднички стајлинг го оценија со чиста десетка.

Фото: Профимедиа

Тоа што предизвика позитивни критики, освен стајлингот, е и новата фризура на Џенифер Лопез.

Иако пред неколку дена се појави со кратка коса и постави нов тренд по кој жените во светот полудеа, таа сепак се одлучи да ја врати фризурата која ја имаше на самиот почеток на кариерата.

Прочитајте и...  Едноставно и брзо: Ослободете се од мушичките во зачините

Долгата коса и шишките го најгласија нејзиното совршено лице и направија да изгледа многу помладо.

Фото: Профимедиа

Модните експерти се едногласни, оваа комбинација изгледа многу моќно. Слободно ископирајте го нивниот стајлинг и ќе бидете полн погодок.

Поврзани вести

Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

Слободен Печат

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Остави Коментар