Направете сами спреј за совршено обликувани локни! (ВИДЕО)

Брановидната коса е совршена кога тука е убавото време. Делува лелеаво и женствено, а покрај некој летен аутфит оваа фризура е полн погодок.

Веројатно сте забележале дека кога ќе излезете од море локните се особено убаво обликувани.
Токму морската сол е заслужна за овој ефект.

Таа косата ја прави цврста и и дава волумен и текстура. Поради неа локните подолго стојат и се поцврсти.

Овој спреј ќе ви го даде токму таквиот ефект на косата.

Потребно ви е:

– кокосово масло
– гел алое вера
– морска сол
– зовриена вода

Подготовка:

Се подготвува на многу едноставен и брз начин. Се што треба да направите е во водата да ги додавате состојките една по една, па потоа добро промешајте, и спрејот е подготвен за употреба.

Прочитајте и...  Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Нанесете го на косата и потоа изгужвајте ја косата со рацете, за да добие брановиден облик.

Прочитај повеќе

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Васко Спасоски

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат

Сензационално откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Слободен печат