1 C
Скопје

Tag : спреј

Вести Свет Слајдер

Научници развиваат вакцина против ковид-19 во форма на спреј

Слободен печат
Неколку научни тимови низ целиот свет работат на развој на вакцина против коронавирусот што би се давала назално во форма на спреј. Повеќето вакцини што се користат...
Вести Свет

Русија почна со производство на „Спутник V“ во спреј

Слободен печат
Назалната верзија на вакцината „Спутник В“, исто така, ќе биде двокомпонентна, но во форма на спреј и ќе ја даваат само лекари, изјави заменик-градоначалничката на Москва...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Како да дознаете дали средството за дезинфекција е сигурно и ефикасно?

Слободен Печат
Експертите се согласуваат дека миењето раце со сапун и вода е најдобриот начин да се отстрани нечистотијата. Но, понекогаш вода и сапун не се достапни,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат
Ако летото го минувате во природа, веројатно користите некои од средствата за одбивање на комарци. Сепак, средствата кои се природни и кои се направени дома...
Жена Магазин Магазин слајдер

Направете сами спреј за совршено обликувани локни! (ВИДЕО)

Слободен печат
Брановидната коса е совршена кога тука е убавото време. Делува лелеаво и женствено, а покрај некој летен аутфит оваа фризура е полн погодок. Веројатно сте...
Вести Свет

Во продажба спреј кој ги штити површините од коронавирус до 90 дена

Слободен печат
Научниците од Хонгконг развиле антивирусна обвивка која би можела да ги заштити површините од коронавирус за 90 дена. Продажбата на спрејот кој ги штити површините...
Жена Магазин

Направете свој ароматичен спреј за чистење

Слободен печат
Во денешно време, се повеќе луѓе се завртуваат кон природните начини за перење алишта, садови и генерално за одржување на домот… Луѓето се повеќе се...
Магазин Семејство

Не сакате да чистите со хемикалии? Направете си домашен антибактериски спреј за чистење на домот

Слободен печат
Исчистете го домот и освежете го со еколошки антибактериски спреј направен од природни состојки кои дезинфицираат и убиваат бактерии. Така, ќе добиете чист простор со...