Состанок на лидерите на политичките партии за координација околу корона вирусот

Евентуалната промена на датумот за предвремените избори нема да биде тема на денешната средба.

Лидерите на политичките партии денеска ќе се запознаат со состојбата во земјава со коронавирусот. Сите го потврдија своето учеството на состанокот.

Претходно соопштија дека евентуалната промена на датумот за предвремените избори нема да биде тема на денешната средба.

 

Прочитајте и...  Нови 25 случаи на коронавирус во Србија, едно лице почина

Прочитај повеќе

Си-Ен-Ен: Разорен биланс од пандемијата во САД

Слободен печат

Советот за безбедност в сабота ќе одлучува за вонредната состојба

Слободен печат

Реструктурирања во „Нисан мотор“, се затвора фабриката во Барселона

Слободен печат

Над 130 лица во Штип ставени во изолација по контактите со заразените текстилни работнички

Слободен печат

СЗО: Кризата да не ги присили владите да ги намалат јавните трошоци за здравството

Слободен печат

Грција ќе одвои 115 милиони евра за помош на авиопревозниците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џонсон денеска ќе ги претстави чекорите за олеснување на мерките против пандемијата

Слободен печат

Хрватска ги отвора границите за 10 земји, Македонија не е меѓу нив

Слободен печат

Австрија ги штити домашните компании: Наскоро закон за заштита нафирмите од странско преземање

Слободен печат

Општина Карпош ќе им додели по 10.000 денари на полуматурантите – првенци на генерација

Слободен печат

Бремените се ослободени од работа и затоа не им треба боледување

Стотици луѓе избегаа од карантин во Зимбабве и Малави, властите организираа потера

Слободен печат