17.8 C
Скопје

Tag : Лидерска

Ви Препорачуваме Колумни

ЛИДЕРСКА- за прв пат!

Љубиша Николовски
Вчера за прв пат имаше ЛИДЕРСКА СРЕДБА. Зоран Заев и Христијан Мицковски, еден на еден, сами без „партиски привезоци и засилувања“. Сите претходни беа се...
Вести Македонија Слајдер

Села, Гаши и Касами не одат на лидерска кај Ахмети

МИА Агенција
Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Ако не се договорат политичките лидери за датумот, срамота е да одиме кај Пендаровски

Слободен печат
Петти јули е законски определен датум за избори во моменталната состојба, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва во Клик Плус на ТВ 21. -Ако...
Вести Македонија Слајдер

Лидерска средба кај Пендаровски во понеделник во 12 часот

Слободен печат
Лидерската средба под покровителство на претседателот Стево Пендаровски, на која треба да се разговара за терминот за одржување на предвремени парламентарните избори, е закажана за...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски: Не добив одговор дали ќе имаме или ќе немаме продолжување на вонредната состојба

Слободен печат
Не би сакал продолжувањето на вонредната состојба да се поврзува со уредби или некој вид други гимнастики. Денеска не добив одговор дали истата ќе продолжи,...
Вести Македонија

Села: Потребни се советувања со Државната изборна комисија, во врска со изборите

Слободен печат
Република Северна Македонија не може да си дозволи да одржи избори без присуство на наблудувачката мисија на ОБСЕ-ОДИХР, изјави претседателот на Алијансата за Албаците, Зијадин...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Ако теоретски нема трета вонредна состојба, тоа значи дека изборите ќе бидат на 8 јуни

Слободен печат
Лидерската средба е пред се на барање на Претседателот на опозиционата партија ВМРО-ДПМНЕ, којшто се интересираше зошто СДСМ има иницијатива за свикување на Парламентот, тоа...
Вести Македонија

На отворено и под маски лидерите на политичките партии повеќе од два часа дебатираат за нов термин за избори

Слободен печат
Повеќе од два часа дебатираат лидерите на политичките партии и премиерот Оливер Спасовски и претседателот на Собранието Талат Џафери на средба кај претседателот Стево Пендаровски...
Вести Македонија Слајдер

Лидерската средба ќе се одржи утре во 13 часот во Кабинетот на Пендаровски

Слободен печат
Утре, 12 мај 2020 година, вторник, со почеток во 13:00 часот, во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно” ќе се одржи средба на која се поканети претседателите...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: На лидерската средба да донесеме најдобро решение за иднината на граѓаните

Слободен печат
Техничкиот премиер на Владата Оливер Спасовски очекува на лидерската средба, која е закажана за 12 мај кај претседателот Стево Пендаровски, да се разговара за мерките...