Tag : Лидерска

Вести Македонија Слајдер

Мицкоски: Приоритет е здравјето на граѓаните, критикувањето го оставаме за други времиња

Слободен печат
Сите едногласно одлучивме дека здравјето на граѓаните е над се. Она за кое што се разви дилема беше да се најде правна основа како тоа...
Вести Македонија

Заев: ВМРО-ДПМНЕ не е за прогласување вонредна, туку кризна состојба

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со воведување вонредна состојба, туку кризна, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев п оденешната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски. –...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Неопходно е прогласување вонредна состојба

Слободен печат
Здравјето на граѓаните нема цена. На оваа средба го споделивме ставот дека нема услови за спроведување на изборите и сите наши капацитети ги ставаме во...
Вести Македонија

Политичките лидери денеска одлучуваат за одложување на изборите на 12ти април

Слободен печат
Двете најголеми партии бараат одложување на изборите. Нивните лидери, Зоран Заев и Христијан Мицкоски согласни дека здравјето и безбедноста на граѓаните во овој момент се...
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски за утре свика лидерска средба, присутни ќе бидат и Спасовски и Џафери

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаросвки, утре во Вила Водно ќе биде домаќин на средба на лидерите на парламентарните политички партии во земјава, СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, ДПА, Беса,...
Вести Македонија Слајдер

Лидерите на политичките партии ќе пресечат за изборите

Слободен печат
Лидерите на политичките партии на средба треба заедно да ја донесат одлуката за одложување на изборите, денеска прво треба завршиме со Советот за безбедност, рече...
Вести Македонија

Состанок на лидерите на политичките партии за координација околу корона вирусот

Слободен печат
Лидерите на политичките партии денеска ќе се запознаат со состојбата во земјава со коронавирусот. Сите го потврдија своето учеството на состанокот. Претходно соопштија дека евентуалната...
Вести Македонија Слајдер

Џафери за утре повика лидерска средба за да се потврди одржувањето на изборите на 12 април

Слободен печат
Собраниската седница за законот за Јавно обвинителство одложена за утре во 11 часот. Претседателот на Собранието Талат Џафери рече дека ја седницата ја одложил поради...
Вести Регион

Мајко до Мета: Потребна е лидерска средба, а не митинзи

Слободен печат
Албанските владејачки социјалисти го нарекуваат чин без преседан повикот на претседателот Илир Мета за одржување сенационален собир на 8 декември. Министерот за дијаспора и поранешен...
Вести Македонија

Започна лидерската средба во вила Водно

Слободен печат
Во вила Водно почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори...