Сосема заслужено, Митревски е МВП на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Откако ја имаше најдобрата одбрана и беше избран за најдобар голман во четвртото коло од ракометната Лига на шампиони, македонскиот репрезентативец го доби и најважното признание.

Никола Митревски е прогласен за МВП на колото во ЛШ благодарение на неговите 15 одбрани за Порто во победата од 25:19 над Пик Сегед.
Доколку некој се прашува зашто Митревски е МЦП на колото, ЕХФ со видео објаснува зашто ја донесе оваа одлука.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Не помага ни Кавани, Челси издржа во дербито на „Олд Трафорд“!

Поврзани вести

ХУМАН ГЕСТ: Мајкл Џордан отвори втор медицински центар за лица без здравствено осигурување

Слободен печат

ФАРЕ кампања: „Фудбалски луѓе“, во организација на ФФМ и МЦКР

Слободен печат

Хамилтон: Можев само да сонувам…  

Слободен печат

Вардар остана без трите бода против Ренова во 90. минута

Слободен печат

ИСТОРИЈА: Хамилтон го собори рекордот на Шумахер!

Слободен печат

Вооружени разбојници влегле во домот на поранешен италијански репрезентативец

Слободен печат

Остави Коментар