Tag : мвп

Ракомет Спорт

Сосема заслужено, Митревски е МВП на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако ја имаше најдобрата одбрана и беше избран за најдобар голман во четвртото коло од ракометната Лига на шампиони, македонскиот репрезентативец го доби и најважното...
Кошарка Спорт

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат
Минатогодинешниот освојувач на МВП наградата, Јанис Адетокумпо влезе во финалниот избор за престижната награда и оваа сезона, а тој ќе ласкавото признание ќе се бори...
Кошарка Спорт

МВП играч од црногорската лига во Академија ФМП

Слободен печат
Минатогодишниот МВП играч на црногорското првенство го засилува ростерот на Академија ФМП за натпреварувачката сезона 2020/21. Стефан Крстајиќ кој минатата сезона со 25 индексни поени...
Кошарка Спорт

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарот на ЛА клиперс, Каваи Леонард после Ол-стар натпреварот во НБА рече дека е благодарен на Коби Брајант. Каваи беше прогласен за најкорисен играч и...
Кошарка Спорт

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат
Спектакуларен 69. „Ол-стар“ натпревар беше одигран во „Јунајтед центар“ во Чикаго. „Тимот на Леброн“ во драматична завршница со резултат 157:155 славеше победа против „Тимот на...
Кошарка Спорт

„Ѕвезди во подем“: Американците подобри од Светот, Мајлс Бриџс МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата составена од играчи родени во Соединетите Американски Држави доцна синоќа убедливо ја совлада селекцијата на Светот со резултат 151:131 во натпреварот на „Ѕвездите во...
Кошарка Спорт

АБА2: Хиндс од МЗТ Скопје проглавен за МВП (ВИДЕО)

Слободен печат
По доминацијата на Нуни Омот по првото коло, наградата за најкорисен кошаркар и по втората рунда во АБА2 лигата заврши во рацете на уште еден...
Кошарка Спорт

Србија продолжува без грешка, Богдановиќ ја „реши“ Италија!

Слободат печат
Ниту една четвртина не освоија Италијанците, сите ги добија нивните ривали со 28:23, 22:19, 20:15 и 22:20 и така уште еднаш докажаа Србите зошто се...
Ракомет Спорт

Чиста „десетка“ за Серафимов, растури против Бахреин

Слободен печат
Десниот бек на Металург и на македонската кадетска репрезентација, Мартин Серафимов, денеска го одигра својот најдобар натпревар во досегашниот тек на кадетското СП во Скопје....
Кошарка Спорт

Мигрант кој крадеше сендвичи за да преживее, денес е МВП!

Слободен печат
Една неверојатна животна приказна на Јанис Адетокумпо, играчот на Милвоки Бакс го доби признанието за најкорисен играч (МВП) во минатата НБА сезона. Неговите родители Чарлс...