Сопругата ја снимила стравичната смрт: Поранешен фудбалер на Витесе скокнал од 35 метри во море, но удрил во карпа

Фудбалска Холандија тагува по Мурад Ламбрате кој трагично загина додека бил на одмор во Шпанија скокајќи од 35 метри и удрил во карпа, а стравичната смрт била снимена од неговата сопруга.

Минатата недела на социјалните мрежи се појави видео снимка од неименуван човек кој загина по скок од 35-метарска карпа, а сега е утврден неговиот идентитет, тоа е поранешниот фудбалер на холандскиот тим Витесе, Мурад Ламбрате.

Стравичната смрт ја снимала неговата сопруга.

– Сакаме да изразиме сочуство до семејството на поранешниот фудбалер на Витесе, Мурад Ламбрате кој имаше само 31 година – објави холандскиот тим.

Видео на денот