Соопштени резултатите од обдукцијата на Наја Ривера, која настрада на 33 години! (ФОТО)

Американската актерка, пејачка и манекенка Наја Ривера (33) исчезна во средата на 8 јули, на езерото Пир, а нејзиното безживотно тело е извадено од езерото во понеделникот на 13 јули, потврди локалната полиција.

По обудкцијата, официјалните лица во Калифорнија ја соопштија причината и начинот на смртта.

– Причината е давање, а начинот е несреќен случај – рекол локалниот доктор.

Instagram

Во изјавата објавена на Твитер, докторот рекол дека телото на Ривера било снимено со рендген и дека е извршена целосна обдукција.

– Не се утврдени трауматски повреди, ниту било какви болести за време на обдукцијата – рекол докторот.

Прочитајте и...  Пет зачини корисни за здравјето на вашиот мозок!

– Нема наоди дека дрога или алкохол се причина за смртта на оваа жена, но резултатите од крвта ќе бидат доставени на понатамошни испитувања – се наведува во соопштението.

Да потсетиме, од полицијата открија дека Наја собрала доволно сила да го спаси синчето од водата и да го крене на бродот, но немала доволно сила да се спаси себе и дека ова е трагичен крај на еден млад живот.

Прочитај повеќе

Актерката од хит-серијата „Ривердејл“ ја откриј тајната за совршено тело! (ФОТО)

Слободен Печат

Брутално искрена! Анабела не сака да се слушне со ќерка си: Ќе ја паметам онаа среќна Луна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Потресна исповед на Исидора Бјелица уште пред две години: Доаѓа ден кога знаеш дека останал само уште еден погреб…

Васко Спасоски

Само што оздраве од корона, повторно доби температура и заврши во болница: Пејачката Славица Чуктераш вели дека е силна! (ФОТО)

Васко Спасоски

По долгата и тешка битка со болеста, почина Исидора Бјелица!

Васко Спасоски

Ваква ја немате видено: Марија Шерифовиќ го смени имиџот и му ја „летна“ на одмор! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Оваа наша пејачка нема конкуренција: Таа е најзгодната „риба“ на естрадата за ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нада Димитријевиќ, девојката која потпетиците ги чува како експонат на диџеј пултот, гостува во Скопје!

Васко Спасоски

Пет зачини корисни за здравјето на вашиот мозок!

Слободен Печат

„Адел, како да им објаснам на моите ќерки дека повеќе не личиш на себе“: Емотивна порака од една мајка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кучињата се како деца: Желни за забава и внимание, а тоа го докажува и ова видео!

Слободен Печат

Лесно е за неа: Анастасија Ражнатовиќ со приватен авион замина на летување – погледнете каде! (ВИДЕО)

Васко Спасоски