Tag : Обдукција

Вести Ви Препорачуваме Свет

Официјалната обдукција потврди: Џорџ Флојд починал од срцев застој, имал многу модринки и исеченици

Слободен печат
Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од застој на срцето, е заклучок на официјалниот патолот на округот Хенепин по завршената обдуквија над Афроамериканецот убиен во...
Вести Свет

Обдукцијата потврдила, Џорџ Флојд починал од задушување

Слободен печат
Резултатите од обдукција извршена врз телото на Џорџ Флојд, а побарана од семејството, покажаа дека тој починал од задушување поради притисок врз неговиот грб и...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Загрижувачко предупредување од Германија: Не е крај на епидемијата, ни се заканува втор бран

Слободен печат
Заменик шефот на германскиот институт за заразни болести Роберт Кох, Ларс Шаде, предупредува дека ситуацијата во врска со коронавирусот, и покрај големите постигнувања изминатите недели,...
Хроника

Во семејна куќа во Неготино татко си го пронашол мртов својот син

Слободен печат
Во Полициска станица Неготино вчера околу 13.40 часот било пријавено дека З.Б. го пронашол починат неговиот син Ф.Б.(33), во семејната куќа на ул.„Радњанска” во Демир...
Хроника

Гостиварец го пронашол мртов својот татко

Слободен печат
Во Полициската станица Гостивар, вчера во 13.55 часот Д.К(37) пријавил дека во куќа на ул.„ЈНА” во Гостивар го пронашол починат неговиот татко К.И.(68) од Гостивар,...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Ќе се прави обдукција на починатата родилка од Охрид, се чека резултат од брисот на починатиот пациент од Битола

Слободен печат
Мкнистерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференија информираше за двете родилки кои биле примени на ГАК, како и за брисевите на починатите пациенти од...
Хроника

Во сообраќајка загина кичевчанец

Горан Наумовски
Педесет и седум годишниот К.Џ. загинал вчера во сообраќајна несреќа во родното Кичево, извести полицијата. Според МВР, околу 15.50 часот на крстосницата од улиците „Цветко...
Вести Хроника

Маж од Скопје најден починат во стан

Горан Наумовски
Скопската полиција извести дека вчера во 11 часот била алармирана дека во дом на улицата „Ловќенска“ во Скопје, бил пронајден починат Б.С. (40). Лекар од...
Ви Препорачуваме Хроника

Родители донеле мртво новороденче во болницата во Битола

Горан Наумовски
Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола. Вчера околу 13.35 часот од болницата во СВР Битола било пријавено...
Хроника

Починат маж пронајден во Кичево

МИА Агенција
Во полициската станица во Кичево вчера околу 18 часот било пријавено дека во месноста „Кошарани” бил пронајден починат И. С. (63) од Кичево. Лекар констатирал...