„Слободен печат“ на улиците на Скопје: Граѓаните брзаат да завршат со обврските пред полицискиот час (ВИДЕО)

Владата на Македонија воведе полициски час од 21:00 до 05:00 како вонредна мерка за да се спречи ширењето на коронавирусот.

Во државата денеска беа пријавени 12 нови случаи на коронавирусот, со што бројката порасна на 148 заразени, од кои има два смртни случаи и еден излечен.

Екипата на „Слободен печат“ вчера излезе на улиците на Скопје, за да ја види ситуацијата во главниот град пред да започне полицискиот час. Како тоа изледаше видете тука:

Прочитајте и...  Заев: „Помош ќе има за сите“!

Прочитај повеќе

Хафтар: Ќе ги отвориме нафтените полиња за да ја обезбедиме иднината на Либија

Слободен печат

Советот за човекови права на ОН усвои Резолуција за Белорусија

Слободен печат

Германското МНР за бугарскиот меморандум- историјата нека им остане на историчарите

Слободен печат

Димитров: Бугарија во членот 2 од Договорот за пријателство има обврска да ни помага во процесот на европска интеграција

Слободен печат

Ковачев: Гоце Делчев е на Македонија, никој не сака да и го земе, тој е и на Бугарија

Слободен печат

Над 13 илјади заразени во еден ден во Франција, во Париз заразата се шири најбрзо

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Атина „цвета“ короната, 40 отсто од вработените ќе работат од дома, се откажуваат концерти и кино проекции

Слободен печат

Претседателот на Гватемала заразен со ковид-19

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски и неговиот шеф се криминалци

Две брачни двојки пријавиле 1.200 лажни бремености, од француските власти извлекле близу два милиони евра

Слободен печат

Џонсон: Доаѓа втор бран, се плашам дека е неизбежен

Османи: Нема да дозволам сопки и емоции да влијаат на патот кон ЕУ, верувајте во тоа

Слободен печат