„Слободен печат“ на улиците на Скопје: Граѓаните брзаат да завршат со обврските пред полицискиот час (ВИДЕО)

Владата на Македонија воведе полициски час од 21:00 до 05:00 како вонредна мерка за да се спречи ширењето на коронавирусот.

Во државата денеска беа пријавени 12 нови случаи на коронавирусот, со што бројката порасна на 148 заразени, од кои има два смртни случаи и еден излечен.

Екипата на „Слободен печат“ вчера излезе на улиците на Скопје, за да ја види ситуацијата во главниот град пред да започне полицискиот час. Како тоа изледаше видете тука:

Прочитајте и...  Уште еден смртен случај и нови 25 заразени лица со коронавирус во Македонија

Прочитај повеќе

Џејми Оливер советува како паметно да купувате намирници од супермаркет за време на пандемијата

Слободен печат

Полициските синдикати во Белгија најавија штрајк доколку властите не им обезбедат соодветна заштитна опрема

Слободен печат

Кина намерно ги криела бројките за заразените лица од коронавирусот

Слободен печат

Бајден: Можеби ќе треба да се одложи конгресот на Демократската партија во јули

МИА Агенција

Бил Гејтс: Затворете буквално сè на 10 недели, само така ќе го победиме вирусот, сè друго е катастрофа

Слободен печат

Во Америка пристигнува помош: Полета руски авион со половина тон медицинска опрема

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Премиерот на Италија го продолжи карантинот до 13 април

Слободен печат

Доколку вашиот престој во странство станува нерегулиран, обратете се до МНР

Слободен печат

ОБСЕ: Централизирано информирање на српската влада за епидемијата

МИА Агенција

Во Косово денеска нови 13 лица заболени и четири излекувани од коронавирусот

Слободен печат

Во Израел задолжително носење заштитни маски на јавен простор

МИА Агенција

Бројот на починати во Њујорк е скоро половина од бројот на смртни случаи во целата држава

Слободен печат