• вонредни

„Слободен печат“ на улиците на Скопје: Граѓаните брзаат да завршат со обврските пред полицискиот час (ВИДЕО)

Владата на Македонија воведе полициски час од 21:00 до 05:00 како вонредна мерка за да се спречи ширењето на коронавирусот. Во државата денеска беа пријавени 12 нови случаи на коронавирусот, со што бројката порасна на 148 заразени, од кои има два смртни случаи и еден излечен. Екипата на „Слободен печат“ вчера излезе на улиците на …

„Слободен печат“ на улиците на Скопје: Граѓаните брзаат да завршат со обврските пред полицискиот час (ВИДЕО) Read More »