4 C
Скопје

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

„Црвено-црните“ сега ќе можат да продолжат со тренинзи и да се подготвуваат за доигрување на првенството.

Синдикатот на фудбалери на Македонија објави уште една добра вест по вчерашното тестирање во фудбалскиот клуб Вардар.

Сите тестирани во таборот на „црвено-црните“ се негативни на Ковид-19 што претставува уште еден добар знак пред евентуалното продолжување на сезоната во Првата лига.

Вардарци кои до прекинот на сезоната поради пандемијата на коронавирус беа водечки во генералниот пласман, сега ќе можат да продолжат со тренинзи и да се подготвуваат за доигрувањето на првенството.

Добра вест по вчерашното тестирање во ФК Вардар. Сите тестирани се негативни на Ковид 19. Денеска мобилна екипа на Аџибадем Систина беше во Виница и изврши тестирање на ФК Слога. Нивните резултати ги очекуваме утре – соопштуваат од СФМ.

Прочитајте и...  Изненадувачки, Ѓоковиќ не е меѓу кандидатите за наградата „Лауреус“

Во текот на вчерашниот ден Синдикатот на фудбалери на Македонија информираше дека ФК Шкупи ќе се тестира на друго место од сопствен буџет.

Поврзани вести

Соборен 27 години стар светски рекорд во сала

Слободен печат

ВИДЕО: Фановите на Интер со огномет и порака на кирилица го пречекаа Дејан Станковиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Сити и Реал поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат

ВИДЕО: Абрамович има нова играчка вредна 500 милиони евра

Слободен печат

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Слободен печат

Остави Коментар