• негативни

Ракометарите негативни на ковид-19 пред мечот со Финска

Во пресрет на квалификациските натпревари за обезбедување пласман на Европското првенство 2022 против репрезентациите на Финска и Швајцарија, согласно протоколот од ЕХФ и протоколот за спроведување на ракометните натпревари, Ракометна Федерација на Македонија ги спроведе последните тестирања за детекција на вирусот ковид-19. Сите резултати на спроведените тестови на ракометарите и стручниот штаб се негативни, воедно …

Ракометарите негативни на ковид-19 пред мечот со Финска Read More »