5 C
Скопје

Tag : негативни

Ракомет Спорт

Ракометарите негативни на ковид-19 пред мечот со Финска

Слободен печат
Во пресрет на квалификациските натпревари за обезбедување пласман на Европското првенство 2022 против репрезентациите на Финска и Швајцарија, согласно протоколот од ЕХФ и протоколот за...
Спорт Фудбал

Потврда од Наполи: Елмас и Зиелински негативни на ковид-19!

Слободен печат
На почетокот од месец октомври клубот од „Сан Паоло“ објави дека македонскиот репрезентиваец Елиф Елмас е позитивен на ковид-19, а денеска доаѓаат добри вести и...
Ракомет Спорт

Негативни на Ковид-19, Металург подготвен за реваншот во Хрватска

Слободен печат
Ракометарите на Металург, стручниот штаб и раководството на клубот, во четвртокот (3 септември) повторно се тестираа на коронавирус, пред реванш средбата со Спачва. Сите тестови...
Спорт Фудбал

ЛШ: Фудбалерите на Силекс негативни на Ковид-19 пред мечот во Баку!

Слободен печат
Добри вести доаѓаат од кратовскиот клуб пред летот за Азербејџан каде што ќе го одиграат натпреварот од првото квалификациско коло од Лигата на шампионите против...
Кошарка Спорт

Учесниците на кошаркарскиот камп во Маврово успешно тестирани од Ковид-19

Слободен печат
Кошаркарите и кошаркарките, генерации родени 2007 и 2008 година, кои беа одбрани да бидат дел од кошаркарскиот камп во Маврово, ги поминаа тестирањата од Ковид-19...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат
Металург вчера ги тестираше своите ракометари на коронавирус и сите тестови се негативни. Со тоа е исполнет и последниот услов за наш настап на 48...
Спорт Фудбал

Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

Слободен печат
В сабота (8 август) ќе стартува новата натпреварувачка сезона 2020/2021 во Првата македонска фудбалска лига. Двојките во првото коло се: Шкупи – Шкендија, Македонија ЃП...
Ракомет Спорт

Ракометарите на Вардар и стручниот штаб негативни на Ковид-19

Слободен печат
Како што информираат од клубот, РК Вардар 1961 в сабота (18 јули 2020 година) ги почнува подготовките за новата сезона. До повторното отворање на салата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жељко и Јована Јоксимовиќ се тестираа дали имаат корона! Денеска има стигнаа резултатите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг популарниот музичар Жељко Јоксимовиќ, беа тестирани за корона вирус, а сега го открија и резултатите од тестирањето. Тие...
Спорт Фудбал

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Слободен печат
Синдикатот на фудбалери на Македонија објави уште една добра вест по вчерашното тестирање во фудбалскиот клуб Вардар. Сите тестирани во таборот на „црвено-црните“ се негативни...