4 C
Скопје

Негативни на Ковид-19, Металург подготвен за реваншот во Хрватска

Ракометарите на Металург, стручниот штаб и раководството на клубот, во четвртокот (3 септември) повторно се тестираа на коронавирус, пред реванш средбата со Спачва.

Сите тестови се негативни и Металург предводен од тренерот Зоран Кастратовиќ синоќа замина за Винковци (Хрватска).

Возвратниот натпревар помеѓу Спачва и Металург, во рамките од првото квалификациско коло на Лига Европа ќе се одигра в сабота (5 септември) со почеток од 19.30 часот.

Оваа меч ќе го водат судиите Дору Манеа и Раду Илиеску од Романија, додека делегат ќе биде Хрватот Владимир Сокол.

„Сино-белите“ во првите 60 минути во салата „Автокоманда“ – Скопје стекнаа предност од седум голови, 35:28.

Прочитајте и...  Филипче не знае дали Сашо Мијалков контактирал со епидемиолози и дали направил ПЦР тест

Поврзани вести

Соборен 27 години стар светски рекорд во сала

Слободен печат

ВИДЕО: Фановите на Интер со огномет и порака на кирилица го пречекаа Дејан Станковиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Сити и Реал поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат

ВИДЕО: Абрамович има нова играчка вредна 500 милиони евра

Слободен печат

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Слободен печат

Остави Коментар