Tag : Автокоманда

Ракомет Спорт

Најдобриот стрелец оваа сезона останува во Металург

Слободен печат
Црногорскиот репрезентативец Милан Поповиќ, кој игра на левокрилната позиција, ја продолжи соработката, пренесува РК Металург на клупскиот сајт. Поповиќ во тимот од Автокоманда дојде минатата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ХИТ-ВИДЕО: Поради овој потег на Антониа Гиговска социјалните мрежи „горат“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вчеравечер во скопската населба Автокоманда концерт во живо одржа младата ѕвезда Антониа Гиговска и нејзинот бенд, на чело со Гуру Харе. Гиговска ги пееше нејзините...
Вести Македонија Скопје Слајдер

ЈСП контролирај ги контролорите: Граѓаните протестираа против насилство и дискриминација во јавниот превоз

Слободен печат.
„Бараме правда“, „Денес Сирхан, утре ти“, „Еднаквост“, „ЈСП контролирај ги контролорите“ – Стотици граѓани ги кренаа паролите попладнево на протестот пред седиштето на ЈСП поради...
Хроника

Еден повреден во голема сообраќајка во Автокоманда

На улицата „Лука Геров“ во скопска Автокоманда, вчера околу 8 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу „ауди А4“ управувано од И.К.(43) од Скопје, „мерцедес“ управуван...
Хроника

Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајка во Автокоманда

Слободен печат
Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи рано изутрината во скопската населба Автокоманда. Како што соопшти МВР, во 03.48 часот било пријавено дека...
Вести Скопје

Без вода утре делови на Автокоманда

Поради уличен дефект на улица „Јани Лукровски” 8 и 10 во населба Автокоманда, утре ќе биде прекинато водоснабдувањето за корисниците од високата зона во населба...
Спорт Фудбал

Маријан Мариќ потпиша за Металург

Слободен печат
Маријан (23) е брат на познатиот хрватски репрезентативец Марино Мариќ, а во Металург доаѓа од екипата на Зрински од Мостар (БиХ). Настапува на позицијата лев...
Ракомет Спорт

Чантурија една година во Металург

Слободен печат
После девет години искусниот играч Чантурија се враќа во Автокоманда, каде и ја започна својата интернационална кариера. Потсетување дека дресот на „сино-белите“ за првпат го...
Ракомет Спорт

По седум години пауза, ЖРК Металург е новиот шампион

Коминовски Фидан
Првото полувреме помина во една целосно израмнета борба и заврши само со минимална предност на ракометарките на Металург (12:11). Вториот дел даде многу поразлична слика...