Tag : спачва

Ракомет Спорт

Лесна жрепка за Металург во квалификациите за ЛЕ, Унгарци за Бутел

Слободен печат
Екипите на Металург и Бутел ги дознаа противниците во првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Засилениот Металург доби релативно лесен противник во името на...