Силен „гипс“ во Ереван, победничкиот гол на Мишковски! (ВИДЕО)

фото: facebook.com/kfrenova/

Ренова после седум години повторно е во второто квалификациско коло на фудбалската Лига Европа.

Популарните „гипсари“ денеска во првата рунда на теренот во Ерменија со 1:0 го елиминираа составот на Алашкерт.

Стрелец на единствениот гол беше одбранбениот играч Ненад Мишковски во 58 минута од средбата после асистенцијата на Арѓент Гафури.

Веднаш после натпреварот следуваше големото славје и победничкото селфи од Ереван.

Воедно на видео записот можете да го погледнете голот на Мишковски за триумф на Ренова.

Успешни Шкендија и Ренова во Лига Европа, пораз на Шкупи!

Видео на денот