• ереван

Фудбалерите добиваат премија за супер настапот против Ерменија

После одличната претстава и убедливата победа од 5:0 над Ерменија, а во пресрет на решавачкиот дуел за второто место против Исланд, каде со евентуална победа ќе обезбедиме историски пласман во бараж за пласман на Светското Првенство Катар 2022, претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини заедно со Управниот одбор донесоа одлука за исплата на …

Фудбалерите добиваат премија за супер настапот против Ерменија Read More »