Што се случува доколку се обидете да фотокопирате банкнота од 50 евра (ВИДЕО) - Слободен печат

Што се случува доколку се обидете да фотокопирате банкнота од 50 евра (ВИДЕО)

Јутјуберот со корисничко име Caepa Cool го следат нешто повеќе од 43 илјади луѓе, тој овој пат направил експеримент во кој на луѓето им покажува што се случува доколку се обидат да фотокопираат пари.

За експериментот гористеше банкнота од 50 евра, а резултатите го изненадија и него.

По првиот обид на копирање, фотокопираната банкнота на себе имала бели линии по целата должина.

Објаснувајќи дека сака да провери дали уредот ја препознава банкнотата па поради тоа го блокира копирањето или пак самата банкнота пречи во процесот на копирање, при следниот обид на копирање тој банкнотата ја ставил во карта Уно. На фотокопијата и банкнотата и картата имале бели линии.

Во третиот обид, дел од банкнотата ја покрил со бела лента и конечно успеал да го „излаже“ уредот и да ја ископира банкнотата без линии, но било очигледно дека дел од банкнотата е прекриен со нешто.

Но, доколку сте мислеле дека можете да се збогатите со фотокопирање банкноти тогаш мора да ве разочараме – повеќе од очигледно е дека станува збор за копија, а како изгледало сето тоа погледнете во видеото…

 

Прочитај повеќе

Здрав колач со чиа семе и чоколадо

Слободен печат

Симптоми кои откриваат каква несоница ве мачи

Слободен печат

Ова ќе биде најпопуларна фризура во 2020 година!  

Слободен печат

ТЕСТ: Откријте дали сте привлечна, искрена или пребирлива заводничка

Слободен печат

Наши миленици: Перо, другар му на Миланче, Ушка, Шаре и мачката Карлита

Слободен печат

Домашен декор: Класичната сина боја ќе ја одбележи 2020  

Слободен печат

Остави Коментар

two × five =

Прочитај повеќе

Поради овие грешки може да изгледате НЕУРЕДНО

Слободен печат

Жените кажаа како треба да изгледа совршениот маж

Јасмина Кантарџиева Димков

Типови на срам и какви се последиците врз личноста

Слободен печат

Моника Белучи со „вау“ нов имиџ

Слободен печат

Татјана Стојановска: Високи потпетици носам само кога морам

Јасмина Кантарџиева Димков

Емили Ратајковски со провокативни фотографии во пар (ФОТО)

Слободен печат