Што се случува доколку се обидете да фотокопирате банкнота од 50 евра (ВИДЕО)

Јутјуберот со корисничко име Caepa Cool го следат нешто повеќе од 43 илјади луѓе, тој овој пат направил експеримент во кој на луѓето им покажува што се случува доколку се обидат да фотокопираат пари.

За експериментот гористеше банкнота од 50 евра, а резултатите го изненадија и него.

По првиот обид на копирање, фотокопираната банкнота на себе имала бели линии по целата должина.

Објаснувајќи дека сака да провери дали уредот ја препознава банкнотата па поради тоа го блокира копирањето или пак самата банкнота пречи во процесот на копирање, при следниот обид на копирање тој банкнотата ја ставил во карта Уно. На фотокопијата и банкнотата и картата имале бели линии.

Во третиот обид, дел од банкнотата ја покрил со бела лента и конечно успеал да го „излаже“ уредот и да ја ископира банкнотата без линии, но било очигледно дека дел од банкнотата е прекриен со нешто.

Прочитајте и...  Долго време ја немаше во јавноста - Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Но, доколку сте мислеле дека можете да се збогатите со фотокопирање банкноти тогаш мора да ве разочараме – повеќе од очигледно е дека станува збор за копија, а како изгледало сето тоа погледнете во видеото…

 

Прочитај повеќе

Тејлор Свифт изненади обожавателка со парична донација! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гордоста пред сè: На овие хороскопски знаци најтешко им е да кажат „извини“

Слободен печат

Преубавата навивачка од Светското првенство во фудбал во Русија, бара маж за во карантин! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Маја Талевска Печников и нејзините вежби, ајде да вежбаме заедно! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ќерката на Здравко Чолиќ ги „запали“ социјалните мрежи со фотографија во мрежасти хулахопки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прва жртва во кралските редови: Од коронавирус почина шпанската принцеза Марија Тереса!

Васко Спасоски

Манекенката непрепознатлива, карантинот си го прави своето! (ФОТО)

Слободен печат

Ова се опасни грешки во готвењето: Од јајцата се добива салмонела, а медот може да биде канцероген!

Васко Спасоски

Внимавајте! Коронавирусот може да го има и на овошјето и зеленчукот, еве како да го отстраните!

Васко Спасоски

Овие фотографии од самоизолација се хит на Интернет, не знаеме која од која е посмешна! (ФОТО)

Слободен печат

Лозано се потстрижа „кец“ и ги предизвика другарите да го сторат истото! (ФОТО)

Васко Спасоски