24.8 C
Скопје

Tag : случува

Магазин Магазин слајдер Семејство

Се вративте од пат и ве затекна непријатен мирис од садоперот? Со овој лесен трик тоа повеќе нема да ви се случува!

Слободен печат
Овој едноставен трик ќе ви биде од голема корист во периодите кога одите на пат… Со цел по враќањето од патувањето во домот да не...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Симптоми на тромбоза: Како да препознаете дека во вашето тело се случува нешто опасно по живот

Слободен печат
Дали некогаш сте се исекле додека се бричите? Кога тоа се случува, крвните згрутчувања ја спасуваат работата. Тие ќе го запрат крвавењето, а кога ќе...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Немате среќа во љубовта? Применете ги овие две правила и гледајте како се случува чудо

Слободен печат
Постојат само две правила во љубовните односи кои навистина функционираат, а важат и за жените и за мажите… Руската новинарка Морена Морана тврди дека треба...
Вести Регион Слајдер

Количината дожд која наврна во Загреб се случува еднаш во 100 години (ФОТО+ВИДЕО)

МИА Агенција
Директорката на Државниот хидрометеоролошки институт на Хрватска, Бранка Иванчан Пицек изјави дека 90 литри дожд на метар квадратен, што наврна во Загреб за 24 часа,...
Еспресо Шоу биз

Фановите збунети: Што се случува меѓу принцот Вилијам и Кејт? (ВИДЕО)

Слободен печат
Војвотката и војводата од Кембриџ, Кејт и Вилијам важат за пар од соништата. Нивното гостување на Би-Би-Си оваа недела е топ тема на социјалните мрежи....
Забава Магазин

Што се случува доколку се обидете да фотокопирате банкнота од 50 евра (ВИДЕО)

Слободен печат
Јутјуберот со корисничко име Caepa Cool го следат нешто повеќе од 43 илјади луѓе, тој овој пат направил експеримент во кој на луѓето им покажува...
Здравје Магазин

Што се случува во вашето тело кога наутро јадете јајца?

Слободен печат
Канадските научници открија дека доколку појадувате јајца ќе имате намален ризик од кардиоваскуларни болести и рак. Јајцата се одличен извор на протеини и ги содржат...
Еспресо Секс

Еве што му се случува на вашето тело кога ќе престанете да имате редовен секс!

Слободен печат
Во просек, Британците имаат 5.778 пати секс пред да умрат. Можеби на прв поглед бројката е огромна, но едно е јасно, секој во живото доживеал...
Вести Македонија

Мицкоски: Ова што се случува мора да заврши со предвремени парламентарни избори

Слободен печат
Ова што се случува во државата мора да заврши со предвремени парламентарни избори, изјави денеска лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Алсат...
Еспресо Секс

Ви се случува и на вас? Честа појава по сексот која (најчесто) не треба да ве загрижува!

Слободен печат
Доколку понекогаш после сексот плачете, не сте осамени и тие солзи се сосема нормални. Солзите по сексот можат да бидат среќни солзи, солзи од олеснување...