Што открива обликот на вашите гради според теоријата на сексологот Пјетро Лоренцони? - Слободен печат

Што открива обликот на вашите гради според теоријата на сексологот Пјетро Лоренцони?

Обликот и големината на градите може многу да ни каже за личноста на жената, како и за нејзините сексуални преференции, тврди италијанскиот сексолог Пјетро Лоренцони.

Популарниот сексолог Пјетро Лоренцониги класифицира типовите на гради по обликот на овошје, а на вас е да проверите колку има вистина во неговите појаснувања.

Диња

Жените со големи, округли гради често се доживуваат како мајчински типови, но тоа е далеку од вистината. Жените со ваквите гради се хедонисти кога станува збор за храната, сакаат другите да им завидуваат, додека сексот го сакаат нешто помалку.

Лимон

Машките кои сакаат поживи жени треба да бираат жени со облик на гради како лимон, подигнати и заоблени. Тие уживаат во секс, полни се со живот и знаат да се пошегуваат на своја сметка. Сакаат врамнотежен живот без многу изненадувања.

Ананас

Овални гради имаат интелигентни жени со добра кариера кои се романтични и верни. Тој кој ќе го освои нејзиното срце нема толку лесно да го загуби. Сексот го сакаат умерено.

Грејпфрут

Подигнати и цврсти гради исто така не се добар знак за секс. Таквите жени изгледаат еротски, но всушност се срамежливи. Со задоволство ќе го разгалат партнерот, но не и со секс бидејќи сакаат само да се галат.

Портокал

Дури ни жена со гради во облик на портокал нема да знае да ги потпали страстите во кревет. Самоуверена е и ги знае своите цели, но сексот не ја интересира. Повеќе е заинтересирана за разговор.

Цреша

Жените со мали гради чиј облик е на цреша се забавни, многу возбудливи и интелигентни. За секојдневниот живот се совршени партнерки, а исто така и за возбудлив и непредвидлив одмор. Својот авантуристички дух го внесуваат и во водењето љубов.

Круша

Жената со малку неправилен облик на гради сака да води љубов во сите облици. Истовремено може да биде многу религиозна, но и склона кон неверство.

Прочитај повеќе

Со женска рака: Поезија од Снежана Стојчевска

Слободен печат

Вашиот адолесцент и сексот: Теми за кои мора отворено да зборувате

Слободен печат

Без титула, но и без пари: Хари и Меган ќе живеат само од лични приходи

Слободен печат

Колку прегратки дневно му требаат на вашето детенце?

Слободен печат

5 превкусни рецепти за вашето бебенце

Слободен печат

Чорба од лук, ем вкусна ем најдобар антибиотик

Слободен печат

Остави Коментар

8 + 11 =

Прочитај повеќе

Почина мајката на славната пејачка Селин Дион

Најголемите диктатори, освојувале земји во кои самите биле странци (2 дел)

Слободен печат

Идеи за подароци според хороскопските знаци

Слободен печат

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Слободен печат

Микро чантичките се вратија на голема врата

Слободен печат

Дневен хороскоп за ден 19.01.2020: Овните ќе имаат поволен ден во љубовта и можна е веридба, а Бикот го гони вината.

Слободен Печат