Што открива обликот на вашите гради според теоријата на сексологот Пјетро Лоренцони?

Обликот и големината на градите може многу да ни каже за личноста на жената, како и за нејзините сексуални преференции, тврди италијанскиот сексолог Пјетро Лоренцони.

Популарниот сексолог Пјетро Лоренцониги класифицира типовите на гради по обликот на овошје, а на вас е да проверите колку има вистина во неговите појаснувања.

Диња

Жените со големи, округли гради често се доживуваат како мајчински типови, но тоа е далеку од вистината. Жените со ваквите гради се хедонисти кога станува збор за храната, сакаат другите да им завидуваат, додека сексот го сакаат нешто помалку.

Лимон

Машките кои сакаат поживи жени треба да бираат жени со облик на гради како лимон, подигнати и заоблени. Тие уживаат во секс, полни се со живот и знаат да се пошегуваат на своја сметка. Сакаат врамнотежен живот без многу изненадувања.

Ананас

Овални гради имаат интелигентни жени со добра кариера кои се романтични и верни. Тој кој ќе го освои нејзиното срце нема толку лесно да го загуби. Сексот го сакаат умерено.

Прочитајте и...  Брза торта со Нутела: Потребни ви се само три состојки

Грејпфрут

Подигнати и цврсти гради исто така не се добар знак за секс. Таквите жени изгледаат еротски, но всушност се срамежливи. Со задоволство ќе го разгалат партнерот, но не и со секс бидејќи сакаат само да се галат.

Портокал

Дури ни жена со гради во облик на портокал нема да знае да ги потпали страстите во кревет. Самоуверена е и ги знае своите цели, но сексот не ја интересира. Повеќе е заинтересирана за разговор.

Цреша

Жените со мали гради чиј облик е на цреша се забавни, многу возбудливи и интелигентни. За секојдневниот живот се совршени партнерки, а исто така и за возбудлив и непредвидлив одмор. Својот авантуристички дух го внесуваат и во водењето љубов.

Прочитајте и...  Твиги владееше со пистите пред повеќе од 50 години и беше синоним за слаба девојка, а еве како изгледа една од најголемите модни икони денес

Круша

Жената со малку неправилен облик на гради сака да води љубов во сите облици. Истовремено може да биде многу религиозна, но и склона кон неверство.

Прочитај повеќе

Се шушка дека мажот на Карди Би чека дете со друга жена

Слободен печат

Облините секогаш во преден план: Софија Вергара бомбардира со нејзини стари фотографии, а фановите воопшто не се жалат затоа што изгледа неверојатно

Слободен Печат

Кога обожавател ќе ти стане сопруг: Карлеуша, Северина, Гоца Тржан им рекоа „да“ на свои фанови

Слободен Печат

Настапува периодот на Вагата: Припадниците на овој знак не сакаат никој да ги сожалува, туку да им се воодушевуваат

Слободен печат

Има 32 години, а изгледа како да има 13: Полицијата мислела дека фалсификувал возачка дозвола бидејќи не верувале колку години има

Слободен Печат

Твиги владееше со пистите пред повеќе од 50 години и беше синоним за слаба девојка, а еве како изгледа една од најголемите модни икони денес

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изведувачите воодушевени што „Макфест“ се одржа под отворено небо: Музичката културна сцена живее и во време на пандемија (ФОТО)

Михаило Донев

Што ме боли сега? Не е заб, ни глава, ни стомак, мора да е душата: Тажната животна приказна на една од најголемите руски поетеси

Слободен Печат

Добра вест за фановите на Бетмен: Роберт Патинсон го победи ковид-19 за само 12 дена

Слободен печат

Брза торта со Нутела: Потребни ви се само три состојки

Слободен печат

Очајна мајка „повторно се среќава“ со својата мртва ќерка со помош на виртуелна реалност во Јужна Кореја

Слободен Печат

Хилариjа, сопругата на Алек Болдвин, објави фотографии од нејзиниот новороден син Едуардо

Слободен печат