Шок видео: Гол трчал 3 километри низ Сплит, полицијата едвај го фатила и го спакувала во „корона одело“

Мажот успеал повеќе пати да и побегне на патолата, а кога на крајот го фатиле го спакувале во заштитно корона одело…

Полицијата во Сплит денес уапси непознат маж кој, како од мајка роден, успеа да истрча дури 3 километри низ градот, без во меѓувреме да го фатат.

Непознатиот егзибиционист го снимиле повеќе лица низ градот кои биле шокирани од ваквата случка, а потоа успеале да го снимат и самото апсење. Многу жени и постари дами биле преплашени од непознатиот маж.

На видеото се гледа како полициски автомобил му го попречува патот но тој си поминува покрај него, а во следниот кадар повеќе мажи во сино трчаат по него. Кога конечно го фатија беа принудени да го оборат на земја и да му стават лисици, бидејќи тој се спротивставуваше на апсењето.

Прочитајте и...  Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите - тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Потоа полицајците од гепекот извадија заштитно корона одело, па го облекоа на среде улица. Егзибиционистот завршил во полициска станица, а Сплит бил ослободен од непрјатните сцени.

Goli trkač u Splitu

Goli trkač u Splitu

Publiée par Split UŽIVO sur Vendredi 15 mai 2020

Поврзани вести

Невообичаен симптом на коронавирусот кој лекарите се уште не можат да го објаснат!

Слободен Печат

Жените се повеќе подложни на негативни ефекти од пандемијата

Слободен печат

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат

Пушачи, јадете јаболка и заштитете ги белите дробови

Слободен печат

Внимавајте додека земате лекови, заборавете на чоколадата

Слободен печат

Дневен хороскоп за ден 25.10.2020: Скорпијата ќе добие одлична работна понуда, а Бикот ќе се опушти покрај пријателите

Слободен Печат

Остави Коментар