Сепак се во брак! Кијану Ривс конечно проговори за гласините

кијану ривс винона рајдер
Фото: Profimedia

Не е демант – Кијану Ривс конечно одговори на долгогодишната гласина дека е легално оженет со Винона Рајдер – и тој не кажа дека тоа не е вистина.

Пред неколку години 50-годишната актерка Винона Рајдер ги збуни обожавателите кога тврдеше дека таа и Ривс можеби случајно се венчале за време на снимањето на филмот „Дракула“ на Брам Стокер од 1992 година, во режија на легендарниот Копола.

Конечно Кијану се обрати за гласините и објасни дека технички, веројатно, тие навистина случајно се во брак пред Бог.

„Направивме цела церемонија на брак со вистински свештеници. Винона вели дека сме. Френсис Форд Копола вели дека сме. Значи, претпоставувам дека сме во брак под Божјите очи“, раскажа Ривс во интервјуто за „Esquire“ кое беше објавено на 22 ноември.

Винона Рајдер е на истата линија и, колку и да им звучи неверојатно, сепак актерите се чини дека веќе ја прифаќаат таа реалност.

„Ние всушност се венчавме во Дракула. Не, се колнам во Бога, мислам дека сме венчани во реалниот живот. Во таа сцена Францис користел вистински романски свештеник. Го застрелавме мајсторот и тој ја заврши целата работа. Такашто, мислам дека сме во брак“, изјави ѕвездата на во август 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by dylan_163 (@dilanumi)

Откако Рајдер сфати дека Ривс можеби и е сопружник (барем во Романија), таа започна да го нарекува „маж“ кога разговараат.

„Постојано ќе добивам пораки: „Здраво, мажу“. Јас навистина не ѝ верував, а потоа Френсис Форд Копола, директорот на Дракула, стапи во контакт со Винона и јавно рече: „Да, тоа навистина се случи, свештеникот направи целосна церемонија“, значи јас и Винона се венчавме“, изјави Ривс во 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Excellent Movies (@excellent.movies)

Директорот на „Апокалипса сега“ ја потврди и изјавата на Рајдер, велејќи дека свештеникот извршил „прилично автентична“ церемонија.

„Значи, во извесна смисла, кога сите завршивме, сфативме дека Кијану и Винона навистина се венчаа како резултат на оваа сцена“, рече тој во 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ciberadio (@ciberadio)

Видео на денот