Сензација на „Маракана“: Марио Балотели доаѓа во Белград!? - Слободен печат

Сензација на „Маракана“: Марио Балотели доаѓа во Белград!?

Марио Балотели во јанури е слободен фудбалер, како што информира српскиот „Курир“, иако претходно звучеше како невозможно сценарио, но сега тоа е далеку од невозможно.

Дури постојат и убави шанси италијанскиот интернационалец да ја продолжи кариерата во најтрофејниот српски клуб!

Со доаѓањето на Станковиќ на клупата на белградските „црвено-бели“ се отвора и вратата на некои од познатите светски фудбалери.

Поранешниот играч на Интер би можел без евро обесштетување да дојде во српскиот главен град.

– Марио е тажен, бидејќи во Италија не може да се фокусиран на фудбал. Во јануари е слободен играч и може да бира клуб без обесштетување – вели Масимо Челино, првиот човек на Бреша.

Прочитајте и...  Елмас одигра цел натпревар за Наполи, Јувентус победува и без Роналдо (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

Остави Коментар

10 + 17 =

Прочитај повеќе

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат