Tag : бреша

Спорт Фудбал

Сензација на „Маракана“: Марио Балотели доаѓа во Белград!?

Слободен печат
Марио Балотели во јанури е слободен фудбалер, како што информира српскиот „Курир“, иако претходно звучеше како невозможно сценарио, но сега тоа е далеку од невозможно....
Спорт Фудбал

НОВИОТ „ПИРЛО“: Тонали договори трансфер на кариерата, 45. милиони евра!

Слободен печат
Како што пренесуваат италијанските медиуми, 19-годишниот фудбалер ги договори личните услови со Јувентус, и ќе ја засили „Старата дама“ во трансфер тежок 45 милиони евра....
Спорт Фудбал

Новиот „Пирло“ пред трансфер во Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанскиот шампион Јувентус е сериозно заинтересиран за супер ѕвездата на Бреша, Сандро Тонали. Младиот талент веќе долго време се наоѓа на „радарот“ на „бјанконерите“. Официјална...
Спорт Фудбал

Мајсторија на „ГРАНДЕ ПАНДЕВ“, победничко деби на Мота! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тиаго Мота кој во изминатиот период беше промовиран како нов тренер на клубот од „Луиџи Ферарис“, денеска пред своите навивачи имаше успешно деби на клупата....
Спорт Фудбал

Срби бркаа Албанци, на Балотели не му е јасно што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат
На пријателскиот фудбалски натпревар в сабота помеѓу Бреша од Италија и Војводина од Србија, не го доживеа својот крај поради големиот број на инциденти кои...
Кошарка Спорт

Прва радост за Димитријевиќ во Еврокупот

Слободен печат
Во рамките од второто коло во кошаркарскиот Еврокуп вечерва Хувентуд Бадалона на домашен терен со резултат 81:68 ја совлада екипата на Бреша. За разлика од...
Спорт Фудбал

Навивачите ја тераа да им ги покаже градите, еве како им одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фановите на Наполи пред натпреварот во изминатиот викенд, кога водителката на една италијанска ТВ, Дилета Леота помина покрај атлетската патека. Леота е една од најатрактивните...
Спорт Фудбал

СЕРИЈА А: Елмас за малку ќе го имаше голот на кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Наполи денеска во рамките од шестото коло во најсилното италијанско првенство на домашен терен со 2:1 ја совладаа Бреша. Наполи поведе во 13...
Спорт Фудбал

ГОЛЕМ ГЕСТ: Играчите пред болницата го скандираа името на Миха! (ВИДЕО)

Слободен печат
Болоња во неделата направи еден неверојатен пресврт против Бреша (3:4) во рамките од најсилната италијанска фудбалска Серија А. На играчите во текот на паузата од...
Спорт Фудбал

БОЛОЊА СО СРЦЕ ЗА МИХА: Каков подвиг во Бреша – од 1:3 до 4:3! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска се играат натпреварите од третото коло во најсилната италијанска лига, Болоња ја продолжува серијата без пораз сезонава. Моментно фудбалерите на српскиот тренер Синиша Михајловиќ...