Tag : Марио Балотели

Спорт Фудбал

Проблеми за Балотели, оди во затвор?

Слободен печат
Марио Балотели е во центарот на скандал во Италија поради сексуални односи со малолетна девојка. Според локалните медиуми, Балотели бил во врска со неименувана девојка...
Спорт Фудбал

Сензација на „Маракана“: Марио Балотели доаѓа во Белград!?

Слободен печат
Марио Балотели во јанури е слободен фудбалер, како што информира српскиот „Курир“, иако претходно звучеше како невозможно сценарио, но сега тоа е далеку од невозможно....
Спорт Фудбал

Балотели им одговори на расистите: Разбудете се

Слободен печат
Балотели во момент на гнев по нападите од навивачите на Верона, ја шутна топката кон нивната трибина,а соиграчите едвај го убедија да не оди во...
Спорт Фудбал

Срби бркаа Албанци, на Балотели не му е јасно што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат
На пријателскиот фудбалски натпревар в сабота помеѓу Бреша од Италија и Војводина од Србија, не го доживеа својот крај поради големиот број на инциденти кои...
Спорт Фудбал

СЕРИЈА А: Елмас за малку ќе го имаше голот на кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Наполи денеска во рамките од шестото коло во најсилното италијанско првенство на домашен терен со 2:1 ја совладаа Бреша. Наполи поведе во 13...
Спорт Фудбал

Балотели се врати дома, фановите збудалеа

Слободен печат
Марио Балотели денеска и официјално стана нов фудбалер на Бреша, а најсреќна за трансферот беше неговата мајка. Балотели е роден во Палермо, но на двегодишна...
Спорт Фудбал

Балотели го избра новиот тим, се враќа во Италија

Слободен печат
Марио Балотели конечно донесе одлука каде ќе ја продолжи кариерата. Тој на крајот бираше помеѓу два клуба, бразилскиот великан Фламенго и повратникот во Серија А,...
Спорт Фудбал

Великан му нуди двегодишен договор на Балотели (ФОТО)

Слободен печат
Минатата сезона Италијанецот играше за Ница и Марсеј. За Ница тој одигра 10 натпревари и забележа една асистенција, а како дел од Марсеј, Балотели беше...
Спорт Фудбал

„Супер Марио“ има понуда од Премиер лигата!?

Слободен печат
Додека „лудо“ се забавува на одмор, поради што се најде и во проблеми со полицијата, Марио Балотели истовремено има и понуди за трансфер ова лето....
Спорт Фудбал

Каков лудак, му даде 2.000 евра за да скокне со мотор во море (ВИДЕО)

Слободен печат
Марио Балотели моментно одмора во Неапол, Италија каде го привлече вниманието на локалната јавност. Имено, во еден од баровите во кои одмораше фудбалерот на Олимпик...