„Секоја година по една недела во карантин“: Идрис Елба предизвика бурни реакции на Твитер!

Славниот британски актер, музичар и продуцент Идрис Елба предизвика бурни реакции на Твитер, откако рече дека мисли оти светот би требало да биде во карантин една недела секоја година, за постојано да се сеќава на борбата со коронавирусот.

Актерот преку видеопорака им се обрати на своите фанови, каде зборуваше за моментално најважната тема за целата планета – коронавирусот.

– Јас мислам дека целиот свет секоја година би требало да минува по една година во карантин, само за да се сетиме на овие времиња. Запаметете го тоа – порача актерот во свето обраќање.

Меѓутоа, неговиот предлог не им се допадна на многумина на кои тешко им паѓа овој карантин, па на Твитер се појавија силни критики како одговор на предлогот на Елба.

Прочитајте и...  Цеца го објави првите фотографии од внукот Жељко: Среќна крштевка ангелу мој! (ФОТО)

„ Зарем мислите дека секој може да оддели време и да ја напушти работата и да остане затворен? Не сте дел од реалниот свет. Зарем сметате дека тоа би го сакале луѓето кои живеат во блокови со шест деца. Будало“, гласи само еден од жестоките коментари на Твитер.

За потсетување, актерот на 16 март по тестирањето објави дека е позитивен на Ковид-19, а една недела по него се зарази и неговата сопруга Сабрина Довре.

Прочитај повеќе

2000 милиграми витамин Ц дневно за заболените од ковид-19

Слободен печат

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Слободен печат

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат