СЕХА: Еурофарм Работник немоќен во Мешков!

Уште од самиот старт Белорусите направија клучна серија од 6:1 во осмата минута од средбата, а во 19 минута негативата стана уште поголема „минус девет“ (13:4).

Во вториот дел не се промени нешто драстично на резултатски план, успеаја ракометарите на Алушовски да намалат и се доближат на 21:17, но тоа беше сè што направија во обидот да го направат мечот барем малку понеизвесен.

Повторно противникот се одлепи и ја зголеми позитивата која во самиот финиш беше дури и „двоцифрена“ (30:20).

Кај домаќините доминираа Микита Ваилпау со шест погодоци, по пет запишаа Артсјом Кулак и Андреј Јуринок. Во нашиот претставник крилото Гоце Ојлески со пет голови, Елмир Граџан, Мартин Велковски и Милан Ѓукиќ реализираа по четири.

Прочитајте и...  Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

На табелата во групата „Б“ води Веспрем со 12 бодови, пред Еурофарм Работник со девет, следуваат Мешков Брест и ППД Загреб со по шест, три има Метаплопластика, а без бодови е Спартак Москва.

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат