Се обидела да ја измами државата: Влегла во авион како трудница, но кога го соблека џемперот… (ВИДЕО)

За да ги избегне дополнителните трошоци, австралиската новинарка Ребека Ендрус минатата недела лажирала бременост со помош на облека поради лаптопот и полначот, за кои немало повеќе место во торбицата.

„Имам ситна градба, па одлучив да ја лажирам бременоста, најубедливиот начин за избегнување на дополнителни трошоци“, рекла Ендрус за CNN.

„Жената може да направи човечки живот, па затоа експлоатирање на животниот подарок така што што ќе уштеди 60 американски долари, беше очигледен избор. Тоа беше навистина некреативна измама“.

Ендрус пред влегување на летот од австралискиот превозник „Jetstar“ помеѓу грбот и растегливиот комбинизон ставила лаптоп. Преку комбинизонот таа облекла уште неколку слоеви на облека. Но, не ѝ успеало. Еден стјуарт ја приметил дека кај кичмата и ѕирка лаптоп, па секако морала да плати 60 долари за додатен багаж.

„Дали ми беше срам? Не“, изјавила Ендрус. „Се почувствував како фраер. Згоден, труден фраер.“

Новинарката и порано се обидела со разни техники да избегне плаќање на додатни трошоци при летање. Ендрус за CNN рекла дека повеќе пати слоевито се облекувала со цел да не мора да одвојува уште повеќе од своите тешко и макотрпно заработени пари. „Сигурно неколкупати сум лажирала бременост. Ова е прв пат да користам лаптоп во измамата“.

Ендрус не се чувствувала крива поради обидот за измама.

„Мислам дека жената со своето тело може да прави што и да посака, па и да лажира бременост со помош на полначот за лаптоп“, рекла и додала дека и е жал што признала дека се обидела да го измами системот.
„Требаше да спремам приказна за кога ќе ме фатат“.

Прочитајте и...  Виц на денот - Број

Прочитај повеќе

Во луксузна вила била уапсена старлетата Тијана Ајфон поради приредување на масовни оргии! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Целата рап заедница го мрази, а добротврните организации ги одбиваат неговите донации: Кој е раперот за кого целиот свет зборува? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Инстаграм ја следат 620.000 фанови, а таа призна дека не знае колку е 8х2! ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Слободен Печат

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат