измама Archives - Слободен печат

Tag : измама

Вести Планета

СКАНДАЛ ВО ГЕРМАНИЈА: Фармацевтска компанија подмитувала лекари за да ја препишуваат нивната терапија за рак

Слободен печат
Полицијата во Хамбург во соработка со државното обвинителство започна акција за претрес на просториите на фирмаа „Цитосервис“ поради сомненија за измама со лекови против рак,...
Вести Економија

Големата желба за лесни пари ѝ овозможи на измамничка од Бугарија да исчезне со многу милиони евра

Слободен печат
На средина на 2016 година, кога пошироката јавност дозна за „биткоин“ бидејќи од него многу луѓе се збогатија, се создаде огромен интерес за криптовалутите. Желбата...
Вести Ви Препорачуваме Планета

РУСИН ИЗМАМИЛ МИГРАНТИ: Поставил гранични ознаки, ги лажел дека се во Финска

Слободен печат
Во Русија е уапсен маж кој поставил лажни гранични ознаки за да измами четворица мигранти да мислат дека влегле на територија на Финска. Откако стигнал...
Вести Регион

„НЕКОЈ ЌЕ ТИ ПОЧИНЕ, БРЗО ДОНЕСИ ГИ СИТЕ ПАРИ“: Девојка со необична измама украла 13.000 евра од беспомошна старица во Бања Лука

Слободен печат
Полицијата во Бања Лука трага по млада жена која измамила една жена (79) во главниот град на Република Српска. Неименувата жена успејала да ја измами...
Вести Регион

МНОГУТЕ ЛИЦА НА ХРВАТСКИОТ ЕСКОБАР: Финансиските измами во САД го направија еден од најголемите наркобосови во Европа

Слободен печат
Биографијата на Иљмија Фрључкиќ, односно Мајкл Доковиќ, човек со најмалку девет познати идентитети, кој во четвртокот швајцарската полиција го испорача на хрватските колеги, е вистинска...
Хроника

Геодет ветувал елаборат на странки, а за возврат им ги „собрал“ само парите

Слободен печат
Полициската станица Гевгелија поднесе кривична пријава против К.Р.(58) од село Прдејци, гевгелиско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама во службата“. Пријавениот,...
Хроника

Кривични за два лица за измама со печки на пелети

Слободен печат
Две лица од Скопје добија кривична пријава поради кривично дело „измама“, пренесуваат од МВР. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против правното...
Вести Планета

НОВА ИНТЕРНЕТ ИЗМАМА: Доколку ви стигне ваква порака на Вајбер, ВЕДНАШ ПРИЈАВЕТЕ

Слободен печат
Доколку некој проба да ве измами, блокирајте го, а „принтскрин“ можете да пратите на Вајбер, за тие да знаат за тоа и да ги предупредат...
Забава Магазин

Се обидела да ја измами државата: Влегла во авион како трудница, но кога го соблека џемперот… (ВИДЕО)

Слободен Печат
За да ги избегне дополнителните трошоци, австралиската новинарка Ребека Ендрус минатата недела лажирала бременост со помош на облека поради лаптопот и полначот, за кои немало...
Хроника

Затвореник од „Идризово“ глумел газда на фирма

Горан Наумовски
Четириесети и едногодишниот Б.А. (41), осуденик од К.П.У. „Идризово“ заработи нова кривична пријава од МВР, овој пат за измама. Тој успеал да обезбеди мобилен телефонски...