• измама

Измамници од Британија „олесниле“ пробиштипска фирма за 425.000 евра

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) и A.A.A.(44) од Велика Британија, како и против британска фирма, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „компјутерска измама”. „Првопријавениот, одговорно лице во правното лице, и второпријавениот извршиле промена на компјутерски податоци, со што предизвикале невистинит резултат при пренос на податоци. Преку електронска порака, до оштетеното …

Измамници од Британија „олесниле“ пробиштипска фирма за 425.000 евра Read More »