23 C
Скопје

Салата „Борис Трајковски“ ќе биде арена за битка против ковид-19

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте

– ЕП го разгледа годишниот извештај за напредокот на Македонија – Европратениците побараа Бугарија да ја тргне блокадата

– Собранието деблокирано – Усвоени предлог-законите од петтиот економски пакет

– Салата „Борис Трајковски“ ќе биде арена за битката против ковид-19

– Во криза граѓаните навалија по станбени кредити

– Месна индустрија – Увоз на замрзнато свинско само за преработка

– Германците ја губат довербата во Ангела Меркел

– Вирџинија прва на југот на САД ја укина смртната казна

– Не пропуштајте го редовниот неделен прилог за тевелизија и филм

Поврзани вести

Милевски: Еко центарот Бислим, станува лидер во развојот на алтернативниот туризам

Слободен печат

Спасовски и директорот на БЈБ им одадоа почит на осумтемина загинати полицајци во „Диво Насеље”

Слободен печат

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Слободен печат

Ин мемориам: Почина д-р Лазар Шуманов, претседател на Националниот комитет на ИКОМОС

Слободен печат

Блуши: Секој кандидат добил мандат со изборен криминал не заслужува да седне во Парламентот

МИА Агенција

Сасоли на почетокот на Конференцијата за иднината на Европа: Не смееме да имаме табуа

МИА Агенција

Остави Коментар