6 C
Скопје

Tag : наслови

Вести Македонија Слајдер

Брисел ги критикува Бугарите, ама само во кулоарите

Слободен печат
Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте: – Европскиот парламент не ги усвои амандманите за поддршка на Македонија – Брисел ги критикува Бугарите, ама само...
Вести Македонија Слајдер

Салата „Борис Трајковски“ ќе биде арена за битка против ковид-19

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте – ЕП го разгледа годишниот извештај за напредокот на Македонија – Европратениците побараа Бугарија да ја тргне блокадата...
Вести Македонија Слајдер

И здрави деца развиваат тешки симптоми од ковид-19

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Законодавниот дом блокиран, јавноста загрижена бара чаре – Сите во Влада за да проработи Собранието! – Укажувања...
Вести Македонија Слајдер

Многу мртви, болниците полни, мерките „празни“

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Со агитација меѓу албанската дијаспора и лобирање за Косово, Османи и Груби туркаат чисто етничка агенда –...
Вести Македонија Слајдер

Судбината на пописот во „рацете“ на коронавирусот

Слободен печат
Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте: – Вакцинација – Кој чека, можда и ќе дочека – Пендаровски откри срамна вистина – „Фајзер“ не разговара...
Вести Македонија Слајдер

Набавката на вакцини од Кина под лупа на Антикорупциската комисија

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Бугарскиот вицепремиер објави „интересни имиња“ со бугарски пасош – Каракачанов фрли коска, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се глодаат...
Вести Македонија Слајдер

Владата сакала преку фантом фирма да набави вакцини од Кина

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Македонскиот државен врв не се откажува – Пауза до изборот на новата бугарска влада – Власта не...
Вести Македонија Слајдер

Нов полициски час, нов удар за стопанството

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Нов полициски час, нов удар за стопанството – Каракачанов со провокација – „Санстефанскиот фолклор“ го урива добрососедството...
Вести Македонија Слајдер

Мајка Македонија маќеа за ќерките

Слободен печат
Во најновиот број на весникот „Слободен печат“ читајте: – Одбележан Меѓународниот ден на жената – Мајка Македонија маќеа за ќерките – Локалните избори – последен...
Вести Македонија

„Монструм“ Камења и шишиња врз полицајците, шок-бомби кон демонстрантите

Слободен печат
Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ можете да прочитате Хроника – Врие во партијата на Али Ахмети Кризата во ДУИ го „дезинтегрира“...