23 C
Скопје

И здрави деца развиваат тешки симптоми од ковид-19

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– Законодавниот дом блокиран, јавноста загрижена бара чаре – Сите во Влада за да проработи Собранието!

– Укажувања – Македонија треба да ја „прочисти“ историјата, атер за евроинтеграцијата

– Вакцините ги чекаме, вирусот нè начека – Хоспитализирани рекордни 1.427 ковид-пациенти

– Децата не се безбедни од вирусот како што се мислеше – И здрави деца развиваат тешки симптоми од ковид-19!

– Истражување – Вакцинираните за грип поретко се заразуваат со ковид-19

– УЈП испраќа опомени за непочитување на рокот за личен доход – Повеќе од 11.750 работодавачи не ја исплатиле февруарската плата

– „Брако“ го освојува светот со новото еколошко возило за чистење, Македонија нема инсталација за да го користи?

– И стечаите „чекаат“ да помине кризата – Ако се работи, ќе има пари и за доверителите и за должниците

– Македонија под лупа на ЕУ за давање економски државјанства

– Хадронскиот колајдер испишува нова физика

– Во денешниот број читајте го и редовниот неделен прилог со колумни и коментари од еминентни автори

Поврзани вести

Спасовски и директорот на БЈБ им одадоа почит на осумтемина загинати полицајци во „Диво Насеље”

Слободен печат

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Слободен печат

Ин мемориам: Почина д-р Лазар Шуманов, претседател на Националниот комитет на ИКОМОС

Слободен печат

Блуши: Секој кандидат добил мандат со изборен криминал не заслужува да седне во Парламентот

МИА Агенција

Сасоли на почетокот на Конференцијата за иднината на Европа: Не смееме да имаме табуа

МИА Агенција

Макрон сака Европа која „одлучува побрзо и посилно”

МИА Агенција

Остави Коментар