23 C
Скопје

Брисел ги критикува Бугарите, ама само во кулоарите

Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте:

– Европскиот парламент не ги усвои амандманите за поддршка на Македонија – Брисел ги критикува Бугарите, ама само во кулоарите

– Откако стана јасно дека целиот систем е во блокада Заев и Мицкоски ќе ја „откочуваат“ државата

– Собрание – Антикризниот пакет повторно затрупан со амандмани, ама неделава ќе се донесе

– Попишувачите ќе се вакцинираат за поголем „имунитет“ на пописот?

– Најтешка фаза од третиот бран на пандемијата во земјава – Рекорден број хоспитализирани, здравствотосе лизга на тенок мраз

– Полициската акцијата „Планина“ пробиена, наркобосовите во бегство!

– Атанас Конески, секретар на Фондацијата за македонски јазик „Небрегово“, за „Културен печат“: Делото на Блаже Конески е тестаментално

– Жирито на Струшките вечери на поезијата ги објави лауреатите на наградите „Златен венец“ и „Мостови на Струга“

– Олипмиецот Шабан Трстена за борбата со коронавирусот: Бев близу до смртта, лекарите се херои!

– Во денешниот број и прилогот СП НЕДЕЛНИК со избор текстови од светски еминентни автори

Поврзани вести

Милевски: Еко центарот Бислим, станува лидер во развојот на алтернативниот туризам

Слободен печат

Спасовски и директорот на БЈБ им одадоа почит на осумтемина загинати полицајци во „Диво Насеље”

Слободен печат

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Слободен печат

Ин мемориам: Почина д-р Лазар Шуманов, претседател на Националниот комитет на ИКОМОС

Слободен печат

Блуши: Секој кандидат добил мандат со изборен криминал не заслужува да седне во Парламентот

МИА Агенција

Сасоли на почетокот на Конференцијата за иднината на Европа: Не смееме да имаме табуа

МИА Агенција

Остави Коментар