18 C
Скопје

Романтичен фустан за сите прилики: Кралицата Летиција заблеска во цветен дезен! (ФОТО)

Најженствениот стајлинг на кралицата Летиција досега… не постои жена на која не би и се допаднал овој фустан!

Кралицата Летиција и нејзиниот сопруг Фелипе, ја продолжија својата турнеја низ Шпанија, а денес беа гости во Сорија, каде најпрвин ја посетија Винуеса и наидоа на гостопримлив пречек од мештаните. Кралот и кралицата зборуваа со собраната маса луѓе, постојано носејќи заштитни маски и држејќи се на дистанца.

Кралицата Летиција за оваа прилика избра фустан во моментално најпопуларниот дезен. Цвеќето на гардеробата е апсолутен хит на сезоната, а на него не му одолеа ниту Летиција.

Фото: Профимедиа

Освен дезенот, еднакво актуелен е и овој модел на фустан. Имено, кошула-фустанот се наоѓа на самиот врв на модната листа ова лето, велат модните експерти.

Овој фустан лесно се вклопува во лежерните, но и во елегантните варијанти, а многу лесно може да биде и дел од деловниот аутфит, што го прави модел во кој вреди да инвестирате ова лето.

Летиција избра и кафени еспадрили и со тоа на совршен начин ја заокружи модната приказна. Шминката како и секогаш и беше со совршена мерка, па така целиот нејзин изглед беше совршен.

Фото: Профимедиа

 

Поврзани вести

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Слободен печат

Кевин Гатри осуден на три години во затвор по сексуален напад врз негова колешка: Неговата ДНК е пронајдена на нејзината долна облека

Слободен печат

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

Остави Коментар