Родители вегани од САД го хранеле детето само со овошје и зеленчук, не преживеало ниту две години

Брачен пар од Флорида бил уапсен под сомнение за убиство на својот 1,5-годишен син.

Рајан и Шејла О’Лери го држеле своето дете на строга диета, која се состоела од сирово овошје и зеленчук, поради што починатото бебе имало тежина на просечно 7-месечно бебе.

Обдукцијата покажала дека детето починало како последица на гладување, но и од дехидрација и пореметување на црниот дроб.

Имаат уште три деца

Кога полицијата стигнала во семејната куќа, ги затекнале и постарите брат и сестра на починатото дете, кои биле на возраст од три и пет години, а изгледале крајно неурането.

Двајцата биле бледи, а едниот од нив имал црни заби поради кариес.

Во куќата во тој момент било и најстарото дете, ќерката од 11 години која изгледала поздраво од сите. Таа е дете на Шејла од нејзината мината врска и секои два месеци го посетува својот биолошки татко, што веројатно е и причина за нејзината подобра физичка форма.

Прочитајте и...  Косово ги отвора границите кон Северна Македонија, Албанија и Србија

По овој инцидент, двете преживеани деца биле отстранети од домот и за нив сега ќе се грижи детската служба, додека нивната постара полусестра отишла да живее кај својот татко.

Прочитај повеќе

Руски јутјубер уапсен за оддавање на државни тајни, ќе остане во притвор до октомври

Слободен печат

Потресни сведочења од притворените на протестите во Минск: Не соблекуваа голи, не тепаа и не мачеа, жените врескаа (ВИДЕО+ФОТО)

Слободен печат

Глетка која го запира здивот: Над 300 делфини забележани во Калифорнија

Слободен печат

Иран ја осуди популарната двојка на 16 години затвор и камшикување поради објави на Инстаграм

Слободен печат

Груби: Сè уште не е постигнат договор помеѓу СДСМ и ДУИ, албанската опозиција шири лажни вести

Слободен печат

Германија ќе ја прогласи Шпанија за ризично подрачје поради коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матоши: Не се укинуваат тестовите за македонските граѓани при влез во Косово

Миа Агенција

Пандемијата го крена рејтингот на Болсонаро

Слободен печат

Наумовска: Очекуваме дека рокот за отпочнување на учебната година ќе биде пролонгиран

Слободен печат

Шасивари: Доделувањето на мандатот е нов политички преседан, Пендаровски доби функција која ја има само Макрон

Слободен печат

Протест во Скопје против поскапувањето на струјата: Не смееме да го дозволиме овој удар на нашиот грб!

Слободен печат

Радев: Ако има оставки и предвремени избори може да се зборува за промена на Уставот на Бугарија и иднината

Слободен печат